De uitgaven voor de samenwerkingsovereenkomst met Kavka vzw Antwerpen bedraagt in totaal 5.515,00 EUR.
Binnengemeentelijke decentralisatie
Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000 (jaarnummer 619) en bij collegebesluit van 16 maart 2000 (jaarnummer 3984) werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002 (jaarnummer 11543) en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002 (jaarnummer 2307) werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd. Het district is bevoegd voor het lokaal jeugdbeleid.
Het organiseren van een burgerbegroting kadert in artikelen 9 en 12 van het bestuursakkoord van 2013-2018 van district Antwerpen. Daarin wordt gesteld dat het district ‘een maximale openheid van bestuur en een zo groot mogelijke inspraak van de burger nastreeft’ (artikel 9).
In zitting van het districtscollege van 6 januari 2014 (jaarnummer 17) werd het principe van traject van de burgerbegroting goedgekeurd.
De deelnemers aan de burgerbegroting wezen voor het thema 'Participatie' het bedrag van 85.791,00 EUR toe. In zitting van 24 november 2014 (jaarnummer 175) keurde de districtsraad Antwerpen het budget goed.
Een deel van het participatiebudget zal gebruikt worden om extra in te zetten op moeilijk bereikbare doelgroepen. Organisaties die werken met deze doelgroepen, en een speciaal traject of project opzetten rond de burgerbegroting, kunnen hiervoor financiële ondersteuning krijgen. In de zitting van 15 december 2014 (jaarnummer 00716) werd door het districtscollege Antwerpen het budget voor toeleidingstrajecten vastgelegd voor 35.000,00 EUR.
Kavka vzw leidt jongeren toe tot deelname aan het traject burgerbegroting 2015 -2016. De begunstigde ontwikkelt en begeleidt hiervoor een traject op maat van jongeren dat aanvullend werkt op het bestaand traject burgerbegroting. Kavka vzw richt zich met het toeleidingstraject Burgerbegroting op jongeren tussen 15 jaar en 25 jaar wonende in het district Antwerpen. Ook kotstudenten vallen hieronder.
Het budget is niet nominatief voorzien in budgetopmaak 2015. Het districtscollege stelt voor om de samenwerkingsovereenkomst met Kavka vzw ten bedrage van 5.515,00 EUR afzonderlijk op de districtsraad goed te keuren.
Kavka vzw heeft als missie het leveren van een bijdrage aan de culturele, maatschappelijke en economische ontwikkeling van jongeren. Het traject burgerbegroting kadert in het maatschappelijk gedeelte van deze missie. De nodige competenties om te komen tot inspraak en betrokkenheid bij een democratisch systeem kunnen via dit traject ontwikkeld worden.
Kavka vzw heeft een dubbel bereik onder Antwerpse jongeren. Enerzijds is er een breed bereik van bezoekers (90.000 in 2014), anderzijds een interne werking met een groeiende vrijwilligersgroep (200 in 2014). In samenspraak met district Antwerpen werd besloten om voor dit traject te focussen op de interne werking, met bijkomende acties voor instroom van een breder publiek.
Wet op de toelagen:
De districtsraad keurt de samenwerkingsovereenkomst goed voor het toeleidingstraject burgerbegroting 2015 -2016 met Kavka vzw.
De districtsraad keurt de vastlegging van de toelage van 5.515,00 EUR aan Kavka vzw goed.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Kavka vzw |
5.515,00 EUR |
budgetplaats: 5005000000 |
4505039026 |