Terug

2014_DCEK_00421 - Jeugd - Feest in de tent. Afsprakennota - Goedkeuring

districtscollege Ekeren
di 07/10/2014 - 14:30 Hecerna
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Koen Palinckx, districtsvoorzitter; Sabine Coene, districtsschepen; Marc Elseviers, districtsschepen; Pol Bruyninckx, districtsschepen; Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Verontschuldigd

Ludo Van Reusel, districtsschepen

Secretaris

Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Voorzitter

Koen Palinckx, districtsvoorzitter
2014_DCEK_00421 - Jeugd - Feest in de tent. Afsprakennota - Goedkeuring 2014_DCEK_00421 - Jeugd - Feest in de tent. Afsprakennota - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

In het bestuursakkoord Ekeren 2013 -2018 is volgende prioriteit opgenomen: "We erkennen de nood van de Ekerse jeugd om te kunnen fuiven in Ekeren. We bieden oplossingen aan om fuiven te faciliteren en werken aan een accommodatie waar jongeren kunnen fuiven." 

Sinds de jaren 1990, geeft de jeugdraad van Ekeren aan dat er geen geschikte locatie is (in district Ekeren) om een fuif te organiseren voor meer dan 200 personen. De jongeren en jeugdverenigingen uit het district zijn daarom genoodzaakt om ofwel enerzijds kleinschaligere evenementen/fuiven te organiseren, of anderzijds uit te wijken naar een locatie buiten het district.

Met dit initiatief 'feest-in-de-tent' wenst het districtsbestuur van Ekeren, op een alternatieve wijze,  aan bovenstaande vraag (geschikte fuifruimte) tegemoet te komen.  Het concept van dit project is als volgt: vier keer op één kalenderjaar kan een Ekerse jeugdvereniging op één van volgende locaties (Hof de Bist - Veltwijckpark - Hagelkruispark) een evenement organiseren in een tent voor ongeveer 300 personen.

Het districtsbestuur faciliteert het evenement om een alternatief aan te bieden voor een reguliere fuifzaal.

Het district Ekeren ondersteunt de deelnemende jeugdverenigingen door een aantal basisvoorzieningen ter beschikking te stellen. De geïnteresseerde jeugdverenigingen organiseren het evenement zelf volledig in eigen beheer.

De jeugdverenigingen kunnen gratis gebruik maken van de tent en de andere faciliteiten.  In return vermelden de jeugdverenigingen op elke communicatie het sponsorlogo van district Ekeren.

Argumentatie

Om de organisatie van Feest-in-de-tent goed te laten verlopen, is het nuttig om duidelijke afspraken te maken met de organisatoren van de Feest-in-de-tent evenementen.

Het district bepaalt een aantal randvoorwaarden voor het project Feest-in-de-tent:

  • Spreiding: twee fuiven in het voorjaar, twee fuiven in het najaar; minstens één maand tussen iedere fuif.
  • Tussen augustus – oktober mogen de jeugdverenigingen zelf een datum voorstellen voor een editie van feest-in-de-tent voor het daaropvolgende kalenderjaar.
  • Minstens vier maanden voor de start van het evenement moet de projectaanvraag ingediend zijn bij het jeugdcentrum ’t Velt via het daartoe voorziene aanvraagformulier.

Het district engageert zich om het logistieke aspect van feest-in-de-tent te faciliteren. Meer bepaald ondersteunt het district Ekeren de deelnemende jeugdverenigingen door de nodige infrastructurele basisvoorzieningen gratis ter beschikking te stellen: een tent met houten vloer (inclusief opbouw en afbreken van de tent), sanitaire voorzieningen, electriciteit, buitenverlichting, Rode Kruis en een aankondigingsbord.

De organiserende (Ekerse) jeugdvereniging staat in voor de organisatie van de fuif: aanvraag bij het evenementenloket, inlichten van de bevoegde stadsdiensten, voorzien van geluid- en lichtinstallatie, DJ, verzekering, nachtbewaking, aanvraag SABAM, etcetera. Zij informeren de buurtbewoners, ze zorgen voor een aanspreekpunt tijdens het evenement en zorgen dat het terrein achteraf netjes wordt achtergelaten.

Juridische grond

Binnengemeentelijke decentralisatie
Met het collegebesluit van 16 maart 2000 (jaarnummer 3984) en het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000 (jaarnummer 619) werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002 (jaarnummer 11543) en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002 (jaarnummer 2307) werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd. De districtsbesturen zijn bevoegd voor het lokaal jeugdbeleid.

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
Ekeren is een bruisende en levendige gemeenschap
Kinderen, tieners en jongeren beschikken over voldoende ruimte om vrij te spelen, te experimenteren en te fuiven
Jongeren kunnen gebruik maken van gepaste en uitnodigende (multifunctionele) ruimtes om te fuiven, te repeteren en artistiek te experimenteren

Besluit

Het districtscollege Ekeren keurt eenparig het volgende besluit goed.

Het districtscollege ekeren beslist:

Artikel 1

Het districtscollege keurt de afsprakennota "Feest-in-de-tent" goed.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen voor de stad of het OCMW.

Bijlagen

  • Afsprakennota_feest_in_de_tent.pdf