De bedrijfseenheid stadsontwikkeling zal de nodige signalisatie aanpassen. Er zijn dus geen rechtstreekse financiële gevolgen.
De gemeenteraadsbeslissing van 28 januari 2013 (jaarnummer 50) waarin, krachtens het decreet van 16 mei 2008 betreffende de aanvullende reglementen op het wegverkeer en de plaatsing en bekostiging van de verkeerstekens, de bevoegdheid wordt gedelegeerd aan het college.
Op 8 september 1998 (jaarnummer 1176) keurde de gemeenteraad het aanvullend reglement met betrekking tot de politie van het wegverkeer voor de Jan Brochovenstraat in het district Deurne goed.
Op 28 mei 2014 ontving het Gemeentelijk Autonoom Parkeerbedrijf Antwerpen (Parkeerbedrijf) de vraag van een bewoner van de Jan Brochovenstraat om een oplossing voor het parkeerprobleem in de straat.
De te reglementeren openbare weg behoort tot het beheer van de stad Antwerpen.
De Jan Brochovenstraat is gelegen in de zone 30 nummer 52, gekend als “Omgeving Palinckstraat”.
De Jan Brochovenstraat bevat een zone 30 schoolomgeving.
Het Parkeerbedrijf stelt voor om het aanvullend verkeersreglement als volgt aan te passen:
Onderzoek heeft uitgewezen dat het atheneum geen behoefte heeft aan een dergelijke lange laad- en loszone. Ook de venstertijden kunnen worden ingekort van 7.00 tot 18.00 uur naar 8.00 tot 17.00 uur.
Door deze maatregel komen er van maandag tot en met vrijdag, van 7.00 tot 18.00 uur 7 parkeerplaatsen bij. En van maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot 8.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur 3 parkeerplaatsen.
Het college keurt goed om het aanvullend verkeersreglement met betrekking tot de politie van het wegverkeer voor de Jan Brochovenstraat in het district Deurne, gestemd in de zitting van 8 september 1998 (jaarnummer 1176), op te heffen en te vervangen door:
Artikel 1: het eenrichtingsverkeer wordt ingevoerd met toegelaten rijrichting naar de Gallifortlei.
De verkeersborden C1 en F19 worden aangebracht.
Artikel 2: het parkeren wordt verboden, van tegenover de scheiding der nummers 8/12 tot de Gallifortlei.
Het verkeersbord E1 wordt aangebracht.
Artikel 3: het parkeren wordt verboden, van maandag tot en met vrijdag, van 8.00 tot 17.00 uur, langs de oneven zijde, van tegenover de scheiding der nummers 14/16 tot tegenover de scheiding der nummers 8/12.
Het verkeersbord E1 met onderbord wordt aangebracht.
Artikel 4: het parkeren wordt uitsluitend toegelaten voor motorfietsen, personenauto’s, auto’s voor dubbel gebruik en minibussen, langs de oneven zijde, op de parking ter hoogte van de Jan Peetersstraat.
Het verkeersbord E9b wordt aangebracht.
Artikel 5: een oversteekplaats voor voetgangers wordt gemarkeerd door witte banden, evenwijdig met de as van de rijbaan, ter hoogte van de Gallifortlei.
Dit aanvullend reglement wordt ter kennisgeving overgemaakt aan de afdeling beleid, mobiliteit en verkeersveiligheid van het Vlaamse gewest.