voor elke afzonderlijke opdracht:
In toepassing van artikel 26§1, 1° f) van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking omdat de werken om technische redenen, slechts aan één bepaalde aannemer kunnen worden gegund.
Het Rubenshuis organiseert om de twee jaar een tentoonstelling met internationale uitstraling. Van 28 maart 2015 tot en met 28 juni 2015 loopt de tentoonstelling ‘Rubens privé. De meester portretteert zijn familie’. Deze tentoonstelling brengt de portretten die Rubens van zijn familie en geliefden maakte voor het eerst samen. Een vijftigtal topstukken uit internationale musea keren hiervoor terug naar de plaats waar ze destijds vervaardigd werden.
Rubens is één van de belangrijkste culturele en toeristische troeven van de stad Antwerpen en wordt prominent naar voor geschoven in de stadspromotie naar bewoners, bedrijven en bezoekers. Deze tentoonstelling onderstreept het belang van Antwerpen als dé Rubensstad en de rol die het Rubenshuis als woonplaats van de meester hierin speelt.
Rubens trekt de internationale bezoeker aan: de meest bezochte attractie bij gebruikers van de Antwerp City Card is, naast de Onze-Lieve-Vrouwekathedraal (ook een Rubenslocatie), het Rubenshuis.
Het museum lokt jaarlijks 150.000 bezoekers van over de hele wereld.
De tentoonstelling werd samengesteld door Rubensspecialisten en laat een vijftigtal schilderijen en tekeningen zien uit internationale musea, zoals de National Gallery of Art in Washington DC, het Liechtenstein Museum in Wenen, het Musée du Louvre in Parijs en the British Museum in Londen.
Het Rubenshuis en de bedrijfseenheden cultuur, sport, jeugd en onderwijs /musea en erfgoed en ondernemen en stadsmarketing /toerisme en congres werken samen om de tentoonstelling ‘Rubens privé’ internationaal te promoten naar en via verschillende doelgroepen: consumenten, pers en de professionele reisindustrie.
De marktbewerking voor consumenten en de professionele reisindustrie richt zich in de eerste plaats op België en de buurlanden: Duitsland, Frankrijk, Nederland en het Verenigd Koninkrijk. De persbewerking gaat breder, dit in samenwerking met de buitenlandkantoren van Toerisme Vlaanderen.
De promotiecampagne rond deze tentoonstelling kadert binnen de volgende beleidsdoelstellingen:
1SLW08: “Antwerpen is voor binnen- en buitenland een toeristische aantrekkingspool wat de lokale economie en beeldvorming over de stad versterkt”, actieplan AP02: “Door middel van productontwikkeling en promotie van de unieke toeristische troeven, het shoppingtoerisme en cruisetoerisme, kan Antwerpen zich onderscheidend positioneren ten aanzien van andere steden” .
1SBR030104: “Doordachte marketing maakt cultureel erfgoed(instellingen) interessant voor een groot publiek”.
De bedrijfseenheden ondernemen en stadsmarketing en cultuur, sport, jeugd en onderwijs/musea en erfgoed werkten samen een creatieve campagnebriefing uit. Na goedkeuring door het college vormt deze campagne de basis voor de onderstaande acties.
Hieronder volgt een overzicht van de uit te werken acties.
Reguliere communicatie Antwerpen Toerisme en Congres
vermelding in langetermijnplanning: verspreiding naar alle buitenlandkantoren (BK’s) van Toerisme Vlaanderen, met speciale aandacht voor Rubens privé;
Pers
Trade
België
Duitsland
Frankrijk
Nederland
Thomas Cook: pakket bestaande uit:
- item in e-mailnieuwsbrief Vrij Uit: verspreiding naar 620.000 e-mailadressen;
- banner in e-mailnieuwsbrief Museumkaart : verspreiding naar 390.000 e-mailadressen;
- offline marketing; lezersreis;
- banner op vrijuit.nl op Hotel Channel.
Verenigd Koninkrijk (UK)
samenwerking met Royal Academy Londen in het kader van tentoonstelling "Rubens. Sensatie & Sensualiteit". Voorjaar 2015, via Toerisme Vlaanderen – Londen.
Cruises
Informeren van organisaties die excursies verzorgen:
Communicatieacties 2014 van Musea en Erfgoed
E-communicatie
Pers
Print
Varia
Het college keurt de internationale promotiecampagne voor de tentoonstelling 'Rubens privé. De meester portretteert zijn familie' goed.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
|
Omschrijving |
Bedrag |
Boekingsadres |
Bestelbon |
|
Art Cities Reisen |
1.984,40 EUR |
budgetplaats: 5316500000 |
4005113278 |
|
Hafermann Reizen |
3.025,00 EUR |
budgetplaats: 5316500000 |
4005107493 |
|
BEST Marketing |
1.087,79 EUR |
budgetplaats: 5316500000 |
4005111961 |
|
Gruppenausflug.info |
544,50 EUR |
budgetplaats: 5316500000 |
4005113276 |
|
Thomas Cook Nederland |
7.865,00 EUR |
budgetplaats: 5316500000 |
4005113277 |
|
Arts & Vie |
7.260,00 EUR |
budgetplaats: 5316500000 |
4005113325 |
|
Prospect |
7.260,00 EUR |
budgetplaats: 5316500000 |
4005113325 |