Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000, (jaarnummer 619), en bij collegebesluit van 16 maart 2000, (jaarnummer 3984), werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, (jaarnummer 11543), en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, (jaarnummer 2307), werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd.
Het district is bevoegd voor het lokaal cultuurbeleid.
Met projectsubsidies steunt het district Deurne initiatieven die de sociale band tussen een vereniging en de bewoners van Deurne versterkt.
Als een vereniging of organisatie bij het district Deurne een projectsubsidie aanvraagt, wordt die aanvraag, na advies van een jury, door het districtscollege beoordeeld.
De subsidie wordt toegekend op basis van de voorwaarden die terug te vinden zijn in het subsidiereglement.
Er werd vanaf 15 november 2014 één aanvraag tot projectsubsidie ingediend.
Derde Lijn is een multiculturele vereniging die elke zondag bijeenkomt in buurthuis 't Pleintje te Deurne. Zij houden infosessies over maatschappelijk relevante zaken. Daarnaast organiseren zij tal van tentoonstellingen en multiculturele feesten rond integratie. Derde Lijn was tot vorig jaar actief in district Antwerpen.
Het project 'Yalda-nacht' vond plaats op 13 december. Yalda-nacht is in de Perzische cultuur de langste nacht van het jaar. Derde Lijn wilt aan de hand van dit project de nacht bekend maken bij andere culturen en samen brainstormen over de toekomstige samenleving
De gevraagde subsidie bedraagt 500,00 euro.
| Aanvrager | Bedrag | Advies beoordelingscommissie | Argumentatie beoordelingscommissie |
| Derde Lijn | 500,00 euro | de jury keurt af. |
De jury keurt dit project af omwille van een aantal zaken: - Derde Lijn gevraagd werd om zelf ook inkomsten te voorzien. Derde Lijn geeft aan onze raad gelezen te hebben maar dit uit te stellen naar 2015. De reden hier voor werd niet gegeven. - Met de huidige informatie die wordt gegeven, is er geen duidelijk beeld over het project en de bedoeling hier van. Ondanks de vraag om meer informatie, ontbreekt het project nog altijd aan een duidelijke motivatie waarom dit project een meerwaarde voor Deurne en haar bewoners kan betekenen. De jury raadt nogmaals de verantwoordelijke aan om voor komende edities het project op voorhand te komen voorstellen aan de cultuurdienst en samen het subsidiedossier in te vullen. Zo zijn beide partijen op voorhand duidelijk op de hoogte van de doelstellingen en de verwachtingen.
|
Wet op de toelagen
De wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en aanwending van sommige toelagen (Belgisch Staatsblad 6 december 1983). Het reglement op de toelagen goedgekeurd door de gemeenteraad in zitting van 18 december 2006 (jaarnummer 2730). Het reglement “Subsidies in Deurne” goedgekeurd door de districtsraad in zitting van 19 juni 2008 (jaarnummer 802), en de aanpassingen van dit reglement goedgekeurd door de districtsraad op 24 september 2009 (jaarnummer 1031) en op 25 november 2010 (jaarnummer 1489).
Het districtscollege weigert de projectsubsidie van 500,00 euro aan Derde Lijn voor de realisatie van Yalda-nacht.