Samenstelling
Aanwezig
Bart De Wever, burgemeester;
Koen Kennis, schepen;
Ludo Van Campenhout, schepen;
Claude Marinower, schepen;
Marc Van Peel, schepen;
Rob Van de Velde, schepen;
Nabilla Ait Daoud, schepen;
Fons Duchateau, schepen;
Roel Verhaert, stadssecretaris
Afwezig
Philip Heylen, schepen;
Serge Muyters, korpschef
Secretaris
Roel Verhaert, stadssecretaris
Voorzitter
Bart De Wever, burgemeester
2014_CBS_12017 - Milieuvergunningen Vlarem klasse 1 - Sita Remediation nv, Industrieweg 17, 2030 Antwerpen. Dossiernummer MV2014/550/AV. Voorwaardelijk gunstig advies met uitsluiting van de afwijkingsnorm voor mangaan - Goedkeuring
Motivering
Regelgeving: bevoegdheid
Artikel 35, 3°) van Vlarem I bepaalt dat het college een advies dient te verlenen over een milieuvergunningsaanvraag klasse 1.
Aanleiding en context
De deputatie vraagt advies aan het college over een milieuvergunningsaanvraag klasse 1 door Sita Remediation nv - Westvaartdijk 83 - 1850 Grimbergen (referentie MLAV1-2014-0270/SAPI/mben).
Argumentatie
Het college beslist op basis van het verslag van de dienst milieuvergunningen, dat als bijlage bij dit besluit is gevoegd.
Juridische grond
Het milieuvergunningendecreet van 28 juni 1985, meermaals gewijzigd, en haar uitvoeringsbesluiten (Vlarem I en II) bepalen dat niemand zonder voorafgaande schriftelijke vergunning of melding een als hinderlijk ingedeelde inrichting klasse 1, 2 of 3 mag exploiteren of veranderen.
Besluit
Het college van burgemeester en schepenen beslist:
Artikel 1
Het college beslist het voorwaardelijk gunstige advies met uitsluiting van de afwijkingsnorm voor mangaan, zoals geformuleerd in de argumentatie, goed te keuren onder volgende voorwaarde:
- conform subafdeling 6.2.2.4 (Vlarem II) moet de lozing van huishoudelijk afvalwater in het individueel te optimaliseren buitengebied gezuiverd worden door middel van een individuele behandelingsinstallatie voor afvalwater, waarvan de capaciteit is afgestemd op het aangesloten IE. Aan deze verplichting kan eveneens worden voldaan door het huishoudelijk afvalwater op te vangen en af te voeren door een erkend afvalverwerker.
Artikel 2
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst |
Taak |
| Stadsontwikkeling/vergunningen/milieuvergunningen |
het advies over te maken aan de voorzitter van de provinciale milieuvergunningscommissie |
Artikel 3
Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen voor de stad of het OCMW.