Artikel 246 §2 van het Gemeentedecreet stelt dat de vertegenwoordiger van de stad in de algemene vergadering handelt overeenkomstig de instructies van de gemeenteraad.
De gemeenteraad nam op 24 november 2014 (jaarnummer 892) kennis van het motiveringsverslag voor het verder uitvoeren van de activiteiten van vzw CISO betreffende Integratie en Inburgering in de vorm van een eva-vzw en keurde, op basis van deze motivering, goed dat de activiteiten van vzw Integratie en Inburgering Antwerpen verder worden uitgevoerd in de vorm van een eva-vzw en de statuten van deze vzw. De gemeenteraad besliste eveneens om de taken van gemeentelijk belang die vzw CISO tot op heden uitvoert en die geen betrekking hebben op de activiteiten van integratie en inburgering, in te kantelen binnen de stedelijke organisatie en dat de stad Antwerpen in de plaats treedt van vzw CISO bij de uitvoering van alle hiermee verbonden reglementen, met ingang van 1 januari 2015.
Met de e-mail van 25 november 2014 meldt de vzw Integratie en Inburgering Antwerpen dat op 23 december 2014 een algemene vergadering zal plaatshebben op het stadhuis met volgende agendapunten:
Er wordt aan de gemeenteraad voorgesteld om Koen Laenens aan te duiden als afgevaardigde namens de stad Antwerpen naar deze algemene vergadering.
Er moeten technisch twee algemene vergaderingen worden gehouden, net achter elkaar. De eerste algemene vergadering zal beslissen over de toetreding van de nieuwe leden (agendapunt 1). Daarop aansluitend komt er een tweede algemene vergadering waarvoor de nieuwe leden ineens zijn uitgenodigd. Deze tweede algemene vergadering zal onder meer de samenstelling van de raad van bestuur en de goedkeuring van de samenwerkingsovereenkomst met de stad Antwerpen behandelen (agendapunten 2, 3 en 4).
Het Gemeentedecreet bepaalt dat de stadsafgevaardigde in de algemene vergadering van vzw Integratie en Inburgering Antwerpen handelt overeenkomstig de instructies van de gemeenteraad.
Dit betekent dat de gemeenteraad kennis moet nemen van de agenda van deze algemene vergadering en aan de stadsafgevaardigde of diens plaatsvervanger steminstructies moet geven.
Artikel 246 van het Gemeentedecreet stelt dat de stad in een gemeentelijk extern verzelfstandigd agentschap in vzw-vorm steeds moet beschikken over de meerderheid van stemmen in de algemene vergadering, en in deze algemene vergadering vertegenwoordigd is door één of meer gemeenteraadsleden. De vertegenwoordigers van de stad in de algemene vergadering handelen overeenkomstig de instructies van de gemeenteraad.
Het college beslist de volgende agendapunten van de algemene vergadering van vzw Integratie en Inburgering Antwerpen van 23 december 2014 ter kennisgeving voor te leggen aan de gemeenteraad:
Het college legt aan de gemeenteraad voor om Koen Laenens aan te duiden als afgevaardigde namens de stad Antwerpen naar deze algemene vergadering.
Het college legt aan de gemeenteraad voor om opdracht te geven aan de stadsafgevaardigde om op de algemene vergadering van vzw Integratie en Inburgering Antwerpen alle agendapunten goed te keuren.