Terug

2014_CBS_11017 - Maquette stadhuis in den Bell - 450 jaar stadhuis - tijdelijk tentoonstellen van maquette in den Bell. - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 31/10/2014 - 09:00 Digitaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Sven Cauwelier, waarnemend stadssecretaris

Afwezig

Rob Van de Velde, schepen; Serge Muyters, korpschef; Roel Verhaert, stadssecretaris

Secretaris

Sven Cauwelier, waarnemend stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2014_CBS_11017 - Maquette stadhuis in den Bell - 450 jaar stadhuis - tijdelijk tentoonstellen van maquette in den Bell. - Goedkeuring 2014_CBS_11017 - Maquette stadhuis in den Bell - 450 jaar stadhuis - tijdelijk tentoonstellen van maquette in den Bell. - Goedkeuring

Motivering

Algemene financiƫle opmerkingen

De kosten voor de materialen van de blackbox worden geraamd op € 3.000. De bestelbonnen worden later opgemaakt onder budgethouderschap.

Aanleiding en context

Naar aanleiding van de familiedag ‘5 jaar Den Bell’ (22 november 2014) wil cultuur, sport, jeugd en onderwijs, dienst musea en erfgoed (CS/MNE) samen met bestuurszaken promotie voeren voor de tentoonstelling ‘450 jaar stadhuis’. Daarom zal in de inkomhal van Den Bell een maquette van het stadhuis worden opgesteld in een deels afgesloten installatie. Deze zal blijven staan tot bij de aanvang van de tentoonstelling ‘450 jaar stadhuis’, op 28 februari 2015.

Argumentatie

De installatie waarin de maquette wordt geplaatst is balkvormig (grondvlak 3,15 meter op 2,74 meter, hoogte 2,4 meter) en grotendeels afgesloten. Om de nieuwsgierigheid van passanten te prikkelen worden kijkgaten voorzien die een blik gunnen op de inhoud van de installatie. De constructie wordt ontworpen door MNE en gemonteerd door stadsbeheer, dienst bijzondere opdrachten en feestmateriaal (SB/BOF).

Binnenin de installatie bevindt zich een 18de-eeuwse maquette van het stadhuis. Deze maakt deel uit van de Antwerpse museumcollectie en zal tijdens de tentoonstelling ‘450 jaar stadhuis’ opgesteld worden op de benedenverdieping van het stadhuis.

Beleidsdoelstellingen

7 - Sterk bestuurde stad
De burgers, bezoekers en partners van Antwerpen genieten van een vereenvoudigde stedelijke administratie
De Antwerpenaar staat dicht bij een transparante administratie
De Antwerpenaar erkent het stadhuis als huis van de stad

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt goed dat een tijdelijke installatie met een maquette van het stadhuis in de inkomhal van Den Bell wordt geplaatst.

Artikel 2

Het college geeft opdracht aan: 

Dienst Taak
CS/M&E bouwen en plaatsen van de installatie

 

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen voor de stad of het OCMW.