Terug

2015_MV_00012 - Mondelinge vraag van raadslid Ronny De Bie: Stappenplan Berchem Sport en Masterplan Het Rooi

districtsraad Berchem
do 22/01/2015 - 20:00 Raadzaal
Behandeld

Samenstelling

Aanwezig

Cor Vanlaer, voorzitter districtsraad; Anne Bakelants, districtsschepen; Ronny De Bie, districtsraadslid; Ria Vermeulen, districtsraadslid; Arnold Peeters, districtsraadslid; Ilse Jacques, districtsraadslid; Lydia Gorrebeeck, districtsraadslid; Evi Van der Planken, voorzitter districtscollege; Erkan Ozturk, districtsraadslid; Cindy Van Paesschen, districtsschepen; Bruno De Saegher, districtsschepen; Edwin De Cleyn, districtsschepen; Katleen Peleman, districtsraadslid; Zorica Bunjevac, districtsraadslid; Sigrid Fruytier, districtsraadslid; Dirk Ophoff, districtsraadslid; Nicolaas Van Uffelen, districtsraadslid; Geert Brouwers, districtsraadslid; Jan Poppe, districtsraadslid; Kris Gysels, districtsraadslid; Buket Karaca; Ann De Potter, districtssecretaris; Sigrid Borgmans, plaatsvervangend districtssecretaris

Afwezig

Freek Van Looveren, districtsraadslid; Sofie Blancke, districtsraadslid

Verontschuldigd

Ineke Oris, districtsraadslid; Peter Waeterschoot

Secretaris

Sigrid Borgmans, plaatsvervangend districtssecretaris

Voorzitter

Cor Vanlaer, voorzitter districtsraad
2015_MV_00012 - Mondelinge vraag van raadslid Ronny De Bie: Stappenplan Berchem Sport en Masterplan Het Rooi 2015_MV_00012 - Mondelinge vraag van raadslid Ronny De Bie: Stappenplan Berchem Sport en Masterplan Het Rooi

Motivering

Indiener(s)

Ronny De Bie

Gericht aan

Anne Bakelants

Tijdstip van indienen

ma 19/01/2015 - 13:17

Toelichting

Voorzitter

Anne

Een jaar geleden (op één dag na)stelde ik hier in de raad een mondelinge vraag rond het stappenplan voor KBS en het Masterplan Het Rooi.

Ondertussen vernamen we via de pers dat RAFC zou willen verhuizen naar Het Rooi en dat er een stadion zou gebouwd worden van 20 à 30.000 zitplaatsen.

Als verwoed voetbalsupporter volg ik dit graag op en vandaar dat ik nog eens wou informeren bij u wat de stavaza is van het stappenplan en van het Masterplan Het Rooi.

Dus mijn vragen zijn:

  • Hoe ver staat het met het stappenplan voor KBS ?
  • Wat is de stavaza van het Masterplan Het Rooi?
  • Klopt het verhaal dat RAFC naar Het Rooi zal komen spelen ?
  • Hoe ziet de verdere planning er nu uit voor KBS?

Bespreking

Antwoord

antwoord door Evi Van der Planken

do 22/01/2015 - 21:33

Antwoord

Ronny, bedankt voor uw vraag.

Ik ben blij dat u deze vraag stelt zodat ik wat licht in de volstrekte duisternis kan laten schijnen.

Omdat dit een kwestie van bovenlokaal belang is zal ik uw vragen beantwoorden.

De stad is ongewild betrokken geraakt bij een volstrekte miscommunicatie in de Gazet van Antwerpen rond het stadiondossier van zowel Berchem als dat van Antwerp.

Men heeft boutweg kwakkels gecommuiceerd om iedereen in dit toch reeds gevoelige dossier te destabiliseren.

Ik hoop dat ik met mijn antwoorden wat duidelijkheid zal brengen:

Wat Berchem betreft klopt het dat momenteel door de Stad met ondersteuning van het district gezocht wordt naar een oplossing voor het huidige oude stadion. Die oplossing  zou onder andere kunnen  liggen in de bouw van een nieuw stadion.

*u vraagt naar een stappenplan  voor KBS. Er is een stappenplan gemaakt voor masterplan het Rooi, waarin verschillende elementen die  betrekking hebben op KBS zitten vervat. U vragen 1 en 2 is dus eigenlijk 1 vraag.

Concreet werden in uitvoering van het stappenplan Masterplan  het Rooi deze legislatuur nieuwe lichtpylonen  voor KBS betaald door de stad ad. 200.000 EUR, werd de inkom van het Rooi aan de Berchemstadionstraat betaald door het district, werd de atletiekpiste verlicht door het district. In de nabije toekomst toe zal de boog van het stadion ( de gradin) aan de kant van de Wembley worden afgebroken en zal heel deze zone worden opgekuist ( inclusief de koterij en verwilderde stukken) door de Stad. En in onze begroting 2015 is de aanleg van een nieuwe inkomzone van het Rooi aan de kant van de Roderveltlaan voorzien. De stad zal in de toekomst nog de aanleg van 2 duiveltjesvelden bekostigen.

Voor alle duidelijkheid heeft de Stad geen geld voorzien in haar begroting voor de bouw van een nieuw stadion. Het is dus niet de stad die zal betalen en uiteraard ook niet het district.

 *Klopt het verhaal dat RAFC naar Het Rooi zal komen spelen.

Nee, dit klopt  niet. De fusieverhalen alsof RAFC op Berchem zou komen spelen, zijn onwaar. Niemand is hier vragende partij voor, noch de Stad, noch het district, noch beide clubs, noch de omwonenden van het Rooi of de buurt…

Wij begrijpen dan ook niet op welke manier dit artikel in de krant is gekomen…

 *de verdere planning voor KBS:

In dit dossier van de bouw van een nieuw stadion van KBS worden nu verschillende pistes afgetoetst en zal de stad na duidelijkheid te hebben op stedenbouwkundig vlak en overeenstemming te hebben mbt de concessie van Berchem Sport, met het district, KBS en de stadsdiensten het dossier verder ten gronde uitwerken.

Ann Bakelants en ikzelf hebben eind van de maand in iedere geval al een meeting met KBS om dan een actuele stand van zaken te krijgen, en meer concreet zicht te verkrijgen omtrent de haalbaarheid van de plannen en de omvang van de plannen, zodat wij deze nieuwe plannen gebeurlijk ook in het Masterplan het Rooi kunnen integreren;

Wat er ook van zij, een stadion van 20.000 man zal het zeker niet worden. Berchem blijft een familieclub.

 

di 27/01/2015 - 11:53