Terug

2014_CBS_06045 - Bestek GAC/2014/2511 - Aanstellen van een uitgever. Boeken 450 jaar stadhuis Antwerpen. Stopzetting procedure 2014/2436. Bestek en procedure - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 06/06/2014 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Liesbeth Homans, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Philip Heylen, schepen; Marc Van Peel, schepen; Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2014_CBS_06045 - Bestek GAC/2014/2511 - Aanstellen van een uitgever. Boeken 450 jaar stadhuis Antwerpen. Stopzetting procedure 2014/2436. Bestek en procedure - Goedkeuring 2014_CBS_06045 - Bestek GAC/2014/2511 - Aanstellen van een uitgever. Boeken 450 jaar stadhuis Antwerpen. Stopzetting procedure 2014/2436. Bestek en procedure - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiƫle opmerkingen

De aanbestedende overheid beoogt een kosteloze dienstverlening.

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.

Aanleiding en context

Fase Bestuursorgaan Datum Jaarnummer
Viering 450 jaar stadhuis. Publicatie monografie - Goedkeuring  college 4 april 2014 3734


Op 16 mei 2014 (jaarnummer 5191) keurde het college het opstarten van een procedure met betrekking tot het aanstellen van een uitgever voor de uitgiften van boeken over 450 jaar Stadhuis.

Op 3 juni 2014 ontvingen we één offerte van de firma Lannoo uit Tielt. Bij nazicht bleek deze offerte niet te beantwoorden aan het gevraagde in het bestek en bijgevolg is deze offerte onregelmatig omwille van volgende redenen:

  • art I.4 stelt dat de aanbestedende overheid een kosteloze dienstverlening beoogt. De inschrijver vraagt voor het uitgeven van beide boeken een bedrag van iets meer dan 55.000,00 euro inclusief btw en vermeldt nergens iets over die kosteloze dienstverlening. Het bestuur krijgt wel een royalty voor het pocketboek, maar voor de monografie is er geen opgave van een royalty.
  • art I.15 stelt dat de inschrijver moet verzaken aan zijn voorwaarden, maar in de offerte doet de firma een prijssetting gekoppeld aan een minimumafname door de stad Antwerpen. Dit zijn voorwaarden die eenzijdig door de inschrijver worden opgelegd.
  • art III.4. stelt dat de opbrengst van de verkoop van beide boeken bestemd is voor de uitgever. Tevens is hij vrij om alsnog een percentage van de opbrengst te delen met de stad Antwerpen. In het financieel voorstel zien we dat met deze inkomsten geen rekening is gehouden. De kosteloze dienstverlening is nergens vervat in hun offerte ondanks dat dit expliciet in het bestek werd gevraagd.

Argumentatie

Juridische situatie van de inschrijver (uitsluitingscriteria)

Door het enkele feit van deel te nemen aan deze gunningsprocedure, verklaren de inschrijvers op erewoord dat ze zich niet in één van de uitsluitingsgevallen bedoeld in artikel 61 §§ 1 en 2 van het Koninklijk Besluit plaatsing bevinden.

Financiële en economische draagkracht van de inschrijver (selectiecriteria)

Niet van toepassing

Technische bekwaamheid van de inschrijver (selectiecriteria)

Niet van toepassing

Gunningscriteria

Volgende criteria zijn van toepassing bij de gunning van de opdracht:

Nr.

Beschrijving

Gewicht

1

Projectvisie en financieel voorstel

40

 

De inschrijver voegt een nota toe aan zijn offerte waarin hij zijn visie op dit specifiek project omschrijft. Hij omschrijft hoe hij de bekostiging van dit project ziet. De aanbestedende overheid beoogt een kosteloze dienstverlening. Het financieel voorstel houdt hiermee rekening.

2

Teamsamenstelling

20

 

De inschrijver voegt een nota toe waarin hij de teamsamenstelling voor dit specifiek project opneemt. Hij verduidelijkt de rollen van de teamleden binnen deze opdracht: wie doet wat in elke fase van de opdracht?

3

Stappenplan, tijdschema en samenwerking

20

 

De inschrijver voegt, aan zijn offerte, voor alle deelaspecten (lay-out, beeldredactie, afstemmen met de opdrachtgever, …) een stappenplan en een tijdschema toe, waaruit blijkt dat de opgelegde timing verzekerd wordt. De inschrijver stelt bijkomend een nota op waarin hij omschrijft hoe hij voorziet in een goede samenwerking met alle betrokken uitvoerders van deze opdracht. Uit deze nota blijkt dat de opdrachtgever betrokken blijft en gehoord wordt bij alle beslissingsmomenten gedurende het project.

4

Verspreidingskanalen en promotie

15

 

De inschrijver voegt, aan zijn offerte, een nota toe waarin hij omschrijft hoe hij de verspreiding van de publicaties zal organiseren, en geeft aan op welke wijze hij de verspreidingskanalen zal inzetten. Tevens beschrijft hij de wijze van promotie voeren gedurende het gehele feestjaar en dit voor beide publicaties. Hij  geeft zijn visie  over de wijze waarop en de middelen waarmee hij de stad ondersteunt bij het verspreiden en promotie voeren.

5

Maatschappelijk verantwoord ondernemen

5

 

Maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO) is een vorm van ondernemen gericht op economische prestaties met respect voor de sociale kant, binnen de ecologische randvoorwaarden (Profit – People _ Planet).De firma moet aangeven welke initiatieven zij neemt om de hierboven vermelde definitie te implementeren.

Juridische grond

In toepassing van artikel 26§1, 1° a) van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking omdat de goed te keuren uitgave niet hoger is dan het bij het artikel 105, 2° van Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 vastgelegd bedrag van 85.000 EUR (zonder belasting op de toegevoegde waarde).

In toepassing van artikel 58 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende de overheidsopdrachten, dient de dienstverlener van een opdracht voor diensten overeenkomstig de bepalingen van artikelen 67 en 72, zijn financiële en economische draagkracht en zijn technische bekwaamheid aan te tonen.

In toepassing van artikel 107 van de Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende de overheidsopdrachten wordt de opdracht gegund, hetzij aan de inschrijver die een offerte heeft ingediend die de economisch voordeligste is vanuit het oogpunt van de aanbestedende overheid.

Beleidsdoelstellingen

De aankopen van de groep Antwerpen gebeuren aan een optimale prijs/kwaliteitsverhouding en worden op een efficiƫnte en juridisch correcte wijze administratief afgehandeld.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt goed : 

  • de stopzetting van procedure GAC/2014/2436 wegens geen geldige offertes;
  • het bestek GAC/2014/2511 voor het aanstellen van een uitgever - Boeken 450 jaar stadhuis Antwerpen en keurt eveneens goed dat hiervoor een onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking wordt uitgeschreven.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen voor de stad Antwerpen.


Bijlagen

  • 2511_bestek.doc