Terug

2014_CBS_06538 - Verhuurdiensten - Vraag verhogen aantal verhuurvoertuigen met 1 voertuig. Stadsnummer Antwerpen 6024. - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 20/06/2014 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Liesbeth Homans, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2014_CBS_06538 - Verhuurdiensten - Vraag verhogen aantal verhuurvoertuigen met 1 voertuig. Stadsnummer Antwerpen 6024. - Goedkeuring 2014_CBS_06538 - Verhuurdiensten - Vraag verhogen aantal verhuurvoertuigen met 1 voertuig. Stadsnummer Antwerpen 6024. - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

Dedvukaj Erion, gevestigd Scheldestraat 75 2000 Antwerpen, bezit een exploitatievergunning voor een dienst voor het verhuren van voertuigen met bestuurder voor 1 voertuig met de stadsnummer Antwerpen 6021. Deze vergunning is geldig tot en met 30 januari 2019.

De zaakvoerder deed op 5 juni 2014 een aanvraag om 1 voertuig meer te mogen inzetten.

De Vlaamse regering vaardigde een decreet met uitvoeringsbesluiten uit waarbij de taxiwetgeving volledig werd herschreven en ook het toekennen van vergunningen voor verhuurdiensten met bestuurder (voor voertuigen 8+1) aan de gemeentelijke overheden werd toegewezen. Het stedelijk reglement voor de taxidiensten en de diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder werd aangepast en aangevuld. Vergunningen zijn geldig voor een periode van 5 jaar.

De exploitant moet zijn vergunning aanvragen bij de plaatselijke overheid waar hij gevestigd is of een exploitatiezetel heeft. De aanvrager gebruikt hiervoor een formulier en voegt daarbij de documenten zoals bepaald in het gewestelijk decreet en het stedelijk reglement.

Argumentatie

Het aantal vergunningen voor verhuurdiensten met bestuurder is onbeperkt.

Het ingediende dossier van Dedvukaj Erion is volledig en in orde. Aan de vraag om 1 voertuig meer in te zetten kan het college positief gevolg geven.

Juridische grond

Decreet van 20 april 2001 betreffende de organisatie van het personenvervoer over de weg en tot oprichting van de mobiliteitsraad van Vlaanderen, en wijzigingsdecreten.
Besluit van 18 juli 2003 van de Vlaamse regering betreffende de taxidiensten en de diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder, en wijzigingsbesluiten.
Stedelijk reglement voor de taxidiensten en de diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder, goedgekeurd door de gemeenteraad op 23 april 2012 (jaarnummer 452)
Code van gemeentelijke politiereglementen, afdeling 6 - taxidiensten en diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder, wijzigingen goedgekeurd door de gemeenteraad op 25 juni 2012 (jaarnummer 710).

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de vraag van Dedvukaj Erion, gevestigd Scheldestraat 75 2000 Antwerpen, goed om het aantal verhuurvoertuigen met bestuurder te verhogen tot 2 voertuigen en verleent stadsnummer Antwerpen 6024.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen voor de stad of het OCMW.