Terug

2014_DCAN_00395 - Districtsfonds. Toelages die de wijk sterker maken - 2014. Toewijzing - Goedkeuring

districtscollege Antwerpen
ma 07/07/2014 - 13:00 Aula Barcelona
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Zuhal Demir, voorzitter districtscollege; Lieve Stallaert, districtsschepen; Willem-Frederik Schiltz, districtsschepen; Paul Cordy, districtsschepen; Herald Claeys, districtssecretaris

Verontschuldigd

Tom Van den Borne, districtsschepen

Secretaris

Herald Claeys, districtssecretaris

Voorzitter

Lieve Stallaert, districtsschepen
2014_DCAN_00395 - Districtsfonds. Toelages die de wijk sterker maken - 2014. Toewijzing - Goedkeuring 2014_DCAN_00395 - Districtsfonds. Toelages die de wijk sterker maken - 2014. Toewijzing - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiƫle opmerkingen

De uitgave voor "Boulevard Amandla" bedraagt in totaal 3.500,00 EUR.

De verrekening gebeurt op de doelstelling SD-1SAN03 'Bewoners ervaren het district als een aangename leefomgeving, met een (vrijetijds)aanbod op maat van verschillende doelgroepen'.

Regelgeving: bevoegdheid

Binnengemeentelijke decentralisatie
Met het collegebesluit van 16 maart 2000, jaarnummer 3984 en het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000, jaarnummer 619, werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, jaarnummer 11543, en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, jaarnummer 2307, werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd.

Aanleiding en context

Op 16 december 2013 (jaarnummer 213) keurde de districtsraad het toelagereglement 'districtsfonds: toelages die de wijk sterker maken' goed.

In 2014 voorziet het district Antwerpen budgetten voor de betoelaging van projecten, activiteiten of wijkfeesten, conform het reglement dat door de districtsraad werd goedgekeurd.

Het district Antwerpen mocht één nieuwe aanvraag ontvangen voor een toelage van het districtsfonds.

Project, vereniging en bedrag Datum en locatie
Boulevard Amandla (= cultuur)
La piscine d'activité vzw
Financieel tekort: 5.000,00 EUR
14 tot en met 24 september 2014
Verschillende locaties in het district
2013: 3.500,00 EUR
2012: 3.500,00 EUR
2011: 3.000,00 EUR
2010: 3.000,00 EUR
2009: 3.000,00 EUR



Argumentatie

De districtssecretaris stelt voor om één project te subsidiëren:

  1. Boulevard Amandla (= cultuur)
    Dit project is een intercultureel kunstenforum met onder meer een expo in het Centraal Station waaraan verschillende verenigingen uit de buurt aan meewerken, de uitgave van een glossy magazine met de focus op twee Congolese artiesten en een concert in park Spoor Noord. Voor de tentoonstelling zal er in het buurtcentrum in de Van Schoonhovenstraat een pop-upatelier opgesteld worden waar live kunstwerken gemaakt worden. Daarnaast wordt van 26 september 2014 tot en met 3 oktober 2014 dagelijks een Congolose film gespeeld. In buurthuis de Buurt mogen een tiental lokale jonge rappers tonen wat ze in hun mars hebben. De organisatie zal ook de kunstenaars die centraal staan in het project dit jaar begeleiden in het geven van workshops in verschillende Antwerpse scholen.

    De cultuurantenne adviseert om 3.500,00 EUR van het financiële tekort te financieren voor het artistiek programma, promotie en de kosten verbonden aan de tentoonstelling.

Juridische grond

  • De wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en aanwending van sommige toelagen;
  • het algemeen reglement op de toelagen goedgekeurd door de gemeenteraad in de zitting van 18 december 2006 (jaarnummer 2730);
  • het reglement op de toelagen voor het districtsfonds: toelages die de wijk sterker maken goedgekeurd door de districtsraad in de zitting van 16 december 2013 (jaarnummer 213).

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
Bewoners ervaren het district als een aangename leefomgeving, met een (vrijetijds)aanbod op maat van verschillende doelgroepen
Iedereen vindt in Antwerpen een veelzijdig cultuur- en kunstaanbod en de ruimte om zichzelf te ontplooien
Alle inwoners van het district hebben toegang tot en kunnen participeren aan een veelzijdig, lokaal verankerd en zowel innovatief als traditioneel cultuur- en kunstaanbod

Besluit

Het districtscollege antwerpen beslist:

Artikel 1

Het districtscollege gaat akkoord met de evaluatie van de aanvraag en, hieraan gekoppeld, de betoelaging van het goedgekeurde project:

Project en vereniging  Code Bedrag
Boulevard Amandla
La piscine d'activité vzw
cultuur 3.500,00 EUR

Artikel 2

Het districtscollege beslist dat het voorgestelde bedrag, dat refereert naar de opgevoerde kosten die als verantwoord en essentieel voor het project worden beschouwd, dient als maximaal te worden begrepen en slechts zal worden overgemaakt aan de betrokken organisatie onder beding van voorlegging van stukken en bescheiden inzake inkomsten en uitgaven die de (totale) uitbetaling rechtvaardigen, en dit binnen de termijn van drie maanden na het aflopen van het project. Het districtscollege beslist de in de tabel vermelde bedragen toe te kennen aan de respectievelijke verenigingen.

Vereniging 1ste schijf 2de schijf Totaal
Boulevard Amandla (= cultuur)
La piscine d'activité vzw
2.100,00 EUR 1.400,00 EUR 3.500,00 EUR

Artikel 3

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon

Boulevard Amandla (= cultuur)
La piscine d'activité vzw
Lange Brilstraat 4/bus 8
2000 Antwerpen
ondernemingsnummer: 0806-673-477
bankrekeningnummer: BE23-7330-5331-7391

3.500,00 EUR budgetplaats: 5002000000
budgetpositie: 649
functiegebied: 1SAN030101A00000
subsidie: SUB_NR
fonds: INTERN
begrotingsprogramma: 1AN050739
budgetperiode: 1400
4505032665

Bijlagen

  • La_piscine_dactivite_vzw_Boulevard_Amandla.pdf