De Universiteit Antwerpen, werkt aan een nieuw Marie Curie-voorstel dat kadert in een Europees subsidieprogramma.
Het eerste Marie Curie-voorstel dateert van 2007-2010. Gedurende deze periode werd een gelijkaardig onderzoek voor bedrijven en sectororganisaties uitgevoerd.
In het nieuwe Marie Curie-voorstel zullen ook lokale overheden de mogelijkheid geboden worden om deel te nemen aan het onderzoeksprogramma.
Universiteit Antwerpen vraagt hierbij ondersteuning aan de stad Antwerpen middels het ondertekenen van voorliggende intentiebrief (Letter of Support), die gericht is aan de Europese Commissie.
Door de ondertekening van deze intentiebrief steunt de stad Antwerpen het projectvoorstel. De intentiebrief verhoogt de kansen van de Universiteit Antwerpen om door de Europese Commissie geselecteerd te worden om het onderzoek uit te voeren.
De stad Antwerpen engageert zich via deze intentiebrief om deel te nemen aan het onderzoek door twee onderzoekers van Universiteit Antwerpen voor een periode van drie maanden te voorzien van de nodige informatie. Op deze manier kan de stad Antwerpen het onderzoek mee bepalen en dan ook mee genieten van de resultaten van dit onderzoek.
Verder biedt het de kans om in een Europees netwerk van steden en onderzoeksinstellingen mee het onderzoek rond stedelijke logistiek te sturen.
Het college keurt de intentiebrief (Letter of Support) van de Universiteit Antwerpen in het kader van een Europees onderzoeksproject rond stedelijke distributie goed.