Terug

2014_DCEK_00279 - Bruisende Stad - Toekenning toelage aan vzw vriendenkring Chiro Tempo Ekeren voor project Ekeren Zingt - Goedkeuring

districtscollege Ekeren
di 17/06/2014 - 14:30 Hecernazaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Koen Palinckx, districtsvoorzitter; Sabine Coene, districtsschepen; Pol Bruyninckx, districtsschepen; Ludo Van Reusel, districtsschepen; Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Verontschuldigd

Marc Elseviers, districtsschepen

Secretaris

Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Voorzitter

Koen Palinckx, districtsvoorzitter
2014_DCEK_00279 - Bruisende Stad - Toekenning toelage aan vzw vriendenkring Chiro Tempo Ekeren voor project Ekeren Zingt - Goedkeuring 2014_DCEK_00279 - Bruisende Stad - Toekenning toelage aan vzw vriendenkring Chiro Tempo Ekeren voor project Ekeren Zingt - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiƫle opmerkingen

De gevraagde toelage bedraagt 3.000,00 euro, waarvan 1.200,00 euro als voorschot.
De verrekening gebeurt op de kostenplaats 5054500000 en functiegebied 1SEK010202A00000.

Juridische grond

  • het cultuurpactdecreet van 28 januari 1974;
  • de wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en aanwending van sommige toelagen;
  • het reglement op de toelagen goedgekeurd door de gemeenteraad in zitting van 18 december 2006 (jaarnummer 2730);
  • het reglement voor ondersteuning van Ekerse projecten goedgekeurd door de districtsraad in zitting van 16 december 2013 (jaarnummer 100).

Argumentatie

Het evenementencomité heeft in vergadering van 4 juni 2014 dit dossier besproken. Hun advies is gunstig.

Aanleiding en context

Het district heeft op 29 april 2014 een mail van de vzw Vriendenkring Chiro Tempo Ekeren ontvangen met de vraag om het project Ekeren Zingt te betoelagen. Om het samenzangevenement professioneel te laten verlopen wordt gewerkt met het concept van Vlaanderen zingt. Hiervoor dient een uitkoopsom voorzien te worden van 4.500,00 euro.
"Vlaanderen zingt" laat in samenwerking met steden en gemeenten zoveel mogelijk mensen samen zingen. Dat gebeurt meestal op pleinen of markten waar de inwoners van de gemeente samengebracht worden om met z'n allen gezellig samen te zingen. Tijdens de meezingavonden van Vlaanderen Zingt, staat het publiek centraal. De bezoekers zingen samen populaire liedjes die tot het collectief geheugen behoren. Om het Ekerse talent aan bod te laten komen, zal in het voorprogramma samengewerkt worden met "Finch", de zusjes Vinken met hun band uit Ekeren-Donk. Ook hiervoor moet budget voorzien worden.
Dit samenzangevenement zal plaatsvinden op vrijdag 29 augustus 2014 in het park Hof De Bist.

Conform de bepalingen van  het "reglement voor ondersteuning van Ekerse projecten" werd de aanvraag ingediend op het voorgeschreven formulier met in bijlage de vereiste documenten. 
De vereniging vraagt een toelage van 3.000,00 euro en wenst hiervan een voorschot van 1.200,00 euro te ontvangen. Dit bedrag moet aan Vlaanderen Zingt betaald worden bij het ondertekenen van het contract.

Op 21 januari 2013, jaarnummer 11 keurde de districtsraad het bestuursakkoord van het district Ekeren goed. In dit bestuursakkoord staat uitdrukkelijk dat alle subsidiereglementen worden gescreend inzake transparantie, objectiviteit, billijkheid en toegankelijkheid en worden aangepast waar nodig.

Het Reglement voor ondersteuning van Ekerse projecten, dat werd goedgekeurd door de districtsraad op 16 december 2013 (jaarnummer 100), bepaalt dat het evenementencomité adviseert over projecten in Ekeren die ofwel een gemeenschapsvormend karakter hebben, ofwel een buurt- of wijkfeest zijn, ofwel een breed Ekers doelpubliek kunnen bereiken. Op 4 juni 2014 kwam het evenementencomité van Ekeren voor het eerst samen.

Regelgeving: bevoegdheid

Met het collegebesluit van 16 maart 2000 (jaarnummer 3984) en het besluit van de gemeenteraad van 20 maart 2000 (jaarnummer 619), werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002 (jaarnummer 11543) en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002 (jaarnummer 2307), werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd.
De districtsbesturen zijn bevoegd voor lokale feestelijkheden en evenementen.

Artikel 290 van het Gemeentedecreet stelt dat de bepalingen betreffende de planning en het financieel beheer van de gemeenten van toepassing zijn op de planning en het financieel beheer van de districten met dien verstande dat:

  1. "de gemeenteraad" moet worden gelezen als "de districtsraad";
  2. "het college van burgemeester en schepenen" moet worden gelezen als "het districtscollege";
  3. "de gemeentesecretaris" moet worden gelezen als "districtssecretaris", behalve voor wat betreft de taken bedoeld in artikelen 86, derde lid, en 163.

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
Ekeren is een bruisende en levendige gemeenschap
Een veelzijdig en kwaliteitsvol socio-cultureel aanbod dat lokaal verankerd en regionaal relevant is, is georganiseerd en ondersteund
Het lokaal cultuurbeleid biedt een brede waaier aan socio-culturele activiteiten voor een breed publiek inclusief alle doelgroepen

Besluit

Het districtscollege Ekeren keurt eenparig het volgende besluit goed.

Het districtscollege ekeren beslist:

Artikel 1

Het districtscollege beslist vzw vriendenkring Chiro Tempo een toelage van 3.000,00 euro toe te kennen.

Artikel 2

Het districtscollege beslist een voorschot van 1.200,00 euro uit te betalen. Het restant van de toelage zal uitbetaald worden na voorlegging van de stavingsstukken. Deze bewijsstukken dienen voorgelegd te worden binnen de drie maanden na het evenement, waarna er eventueel een verrekening kan gebeuren.

Artikel 3

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon

vzw Vriendenkring Chiro Tempo Ekeren
Frans Lenaertsstraat 8
2180 Ekeren
bankrekeningnummer: BE12 7331 6533 3092
ondernemingsnummer: 0457.875.830

3.000,00 euro budgetplaats: 5054500000
budgetpositie: 649
functiegebied: 1SEK010202A00000
subsidie: SUB_NR
fonds: INTERN
begrotingsprogramma: 1EK050709
budgetperiode: 1400
4505030559

Bijlagen

  • 2014 Aanvraagformulier projectsubsidie.pdf
  • Subsidiedossier Ekeren Zingt 2014 def.pdf
  • 2013 jaarverslag VCTE.pdf
  • 2013 publicatie Belgisch staatsblad.pdf
  • 2013 Resultaat Rechtbank van Koophandel.pdf