Indien het een uitgave op exploitatiebudget betreft, is de procedure voor het uitbetalen van toelagekredieten op het exploitatiebudget zoals jaarlijks goedgekeurd door het college van toepassing.
Op 30 mei 2011 (jaarnummer 747) besliste de gemeenteraad om het subsidiereglement gezondheidspromotie goed te keuren. Dit subsidiereglement trad in werking op 1 juli 2011. Dit reglement voorziet onder welomschreven voorwaarden subsidies voor preventieve gezondheidsacties rond verschillende thema's, zoals bijvoorbeeld gezonde voeding en beweging, tabakspreventie, preventie van infectieziekten, kankerpreventie, seksuele gezondheid, geestelijke gezondheid.
Deze organisatie dient een ontvankelijke aanvraag in:
|
Datum aanvraag |
Aanvragende organisatie |
Titel activiteit |
Aangevraagd bedrag |
|
23 juni 2014 |
Kwahu Asaase Aban-Kwahu Friendship Association vzw |
Infodag met lezing rond aids door dokter Lazare van Tropisch Instituut Antwerpen |
459,64 EUR |
De dienst Preventief gezondheidsbeleid heeft deze aanvraag getoetst aan de kwaliteitscriteria en geeft het volgend advies:
| Activiteit aanvrager | Opzet activiteit | Argumentatie | Geadviseerd bedrag |
| Infodag met lezing rond aids door dokter Lazare van Tropisch Instituut Antwerpen (Kwahu Asaase Aban-Kwahu Friendship Association vzw) | Deze organisatie organiseert activiteiten die haar leden helpen om zich te integreren en te oriënteren in onze maatschappij. Door de activiteiten open te stellen voor het grote publiek wil zij tevens de ontmoeting tussen verschillende culturen ondersteunen. De organisatie heeft vastgesteld dat er onder haar leden nog heel wat misvattingen bestaan over aids en hiv. Met deze activiteit wil de organisatie juiste informatie verspreiden. |
De activiteit voldoet aan de doelstellingen van het reglement. Dokter Lazare van het Tropisch Instituut Antwerpen komt de toelichting geven. Deze is gericht op het informeren en sensibiliseren van de groep. Door te spreken over hiv en aids kunnen misvattingen en taboes worden aangepakt. Tevens wordt er informatie gegeven over hoe men zich kan beschermen. De samenwerking met het Tropisch Instituut Antwerpen geeft aan deze activiteit een meerwaarde. |
459,64 EUR |
Wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en op de aanwending van sommige toelagen en gemeenteraadsbesluit van 18 december 2006 (jaarnummer 2730) dat het reglement op de toelagen vastlegt.
Het college keurt de uitbetaling van een toelage voor een bedrag van 459,64 EUR aan Kwahu Asaase Aban-Kwahu Friendship Association vzw goed.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Kwahu Asaase Aban-Kwahu Friendship Association vzw Prins Leopoldstraat 51 2140 Antwerpen NDC:0455 588 808 Bankrekeningnr.:BE867 5120 633 9450 |
459,64 EUR |
budgetplaats:5135000000 budgetpositie:649 functiegebied:1SHM050203A00000 subsidie:SUB_NR fonds:INTERN begrotingsprogramma:1SA060985 budgetperiode:1400 |
4505032983 |