Artikel 57 § 3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
Artikel 57 § 3, 5° de vaststelling van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.
Met de gemeenteraadsbeslissing van 25 juni 2007 (jaarnummer 1521) werd bepaald dat aan de gemeenteraad per kwartaal kennis wordt gegeven van alle opdrachten van dagelijks bestuur die betrekking hebben op de buitengewone dienst en het bedrag van 67.000,00 euro (exclusief btw) overschrijden.
Voor de opdracht "Aanleg Finse piste, Wilrijkse plein" werd vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking GAC/2014/2267 uitgeschreven. Op 30 april 2014 dienden de volgende firma’s een offerte in:
Inzake de kwalitatieve selectie werden de volgende inschrijvers uitgesloten:
Volgende inschrijvers werden substantieel onregelmatig verklaard:
Geen van de inschrijvers voldoet aan de bestekvoorwaarden.
De gemeenschappelijke aankoopcentrale adviseert om opdracht GAC/2014/2267 stop te zetten en opnieuw te plaatsen bij vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking, onder het nieuwe besteknummer GAC/2014/2489. De aanbestedende overheid heeft de in het bestek opgenomen technische voorschriften aangepast.
De Finse piste wordt gefinancierd met subsidiegelden. Om de subsidie te bekomen moeten de werken afgerond zijn voor 30 juni 2014. Om de einddatum te kunnen halen, stelt de gemeenschappelijke aankoopcentrale voor, om de procedure versneld te voeren.
De opdracht wordt gegund aan de inschrijver die de regelmatige offerte indient die de economisch voordeligste is vanuit het oogpunt van de aanbestedende overheid, rekening houdende met de volgende gunningscriteria:
In toepassing van artikel 35 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, houdt het volgen van een procedure geen verplichting in tot het gunnen van de opdracht. De aanbestedende overheid kan zowel afzien van het gunnen van de opdracht als de procedure herbeginnen, desnoods op een andere wijze.
In toepassing van artikel 26 § 2, 1° d) van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking omdat het geraamde bedrag van de opdracht zonder belasting over de toegevoegde waarde de door het artikel 105 § 2, 1° van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 vastgestelde bedrag niet bereikt, die alleszins lager moet zijn dan de bedragen voor de Europese bekendmaking.
Het geraamde opdrachtenbedrag bedoeld in artikel 26 § 2, 1° d) mag het bedrag van 600.000 EUR voor de opdrachten van werken niet bereiken.
In toepassing van artikel 58 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011, gaat de aanbestedende overheid over tot selectie van de kandidaten of inschrijvers in de mate dat de noodzakelijke inlichtingen en documenten aantonen dat ze cumulatief voldoen aan:
In toepassing van artikel 76 § 2, 3° tweede lid van het Koninklijk Besluit Uitvoering van 14 januari 2013, wegens dringendheid geldt de bepaling niet dat er minstens vijftien dagen moeten verlopen tussen de verzending van de brief waarin de aanvang van de werken wordt vastgesteld en de hiervoor bepaalde datum.
Het college keurt de stopzetting goed van opdracht GAC/2014/2267 voor "Aanleg Finse piste, Wilrijkse plein".
Het college keurt bestek GAC/2014/2489 voor "Aanleg Finse piste, Wilrijkse plein" goed en keurt eveneens goed dat hiervoor een vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking wordt uitgeschreven.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Aanleg Finse piste, Wilrijkse plein | budgetplaats:5153000000 budgetpositie:220 functiegebied:1SBR060203P05983 subsidie:SUB_NR fonds:INTERN begrotingsprogramma:1SA050740 budgetperiode:1400 |
10112049 |
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
| GAC | dit besluit opnemen in de rapportering aan de gemeenteraad onder "dagelijks bestuur" omwille van investeringen >67.000,00 euro (exclusief btw) |