Artikel 57 §3, 1° van het Gemeentedecreet (bevoegdheid van het college om daden van beheer te stellen over de gemeentelijke inrichtingen, binnen de door de gemeenteraad vastgestelde algemene regels).
De stadsdag is een gebruiksrecht voor het stadsbestuur om gedurende een dag te beschikken over patrimonium dat in concessie of beheer werd gegeven. Stadsdagen vormen een inherent deel van bepaalde overeenkomsten. Zij kunnen dus als een voordeel of een inkomst van de stad beschouwd worden. Daarom moeten de aanvragen voor het gebruik van stadsdagen met een gemotiveerde beslissing aan het college worden voorgelegd, dat oordeelt over de opportuniteit van de aanvraag.
Op 18 april 2008 (jaarnummer 4660) keurde het college het plan van aanpak aangaande de opvolging van stadsdagen goed.
Op 5 december 2008 (jaarnummer 15717) keurde het college de inventaris en procedure voor aanvragen van stadsdagen goed.
De dienst ondernemen en stadsmarketing/toerisme en congres wenst gebruik te maken van een stadsdag in de Koninklijke Maatschappij voor Dierkunde Antwerpen (Zoo).
| Aanvrager | ondernemen en stadsmarketing/toerisme en congres op vraag van Beiaard Wereld Federatie, vertegenwoordigd door stadsbeiaardier Antwerpen |
| Datum stadsdag | 2 juli 2014 |
| Locatie stadsdag | Koninklijke Maatschappij voor Dierkunde Antwerpen (KMDA - Zoo) |
| Motivatie | Congres van de Beiaard Wereld Federatie |
Er worden jaarlijks twee stadsdagen toegekend op deze locatie, waarvan er momenteel nog één beschikbaar is.
De dienst ondernemen en stadsmarketing/toerisme en congres beheert 2 stadsdagen in de Koninklijke Maatschappij voor Dierkunde Antwerpen.
De dienst ondernemen en stadsmarketing/toerisme en congres wenst gebruik te maken van een stadsdag ter ondersteuning van de organisatie van het Beiaard Wereld Congres.
De stad Antwerpen ondersteunt het congres van de Beiaard Wereld Federatie om haar profilering als cultuurstad te versterken.
Eén van de doelstellingen van het congres is namelijk om de beiaard te promoten bij het publiek via diverse uitzonderlijke concerten. Voor dit alles zou een congresdag in de Antwerpse Zoo een uitgelezen opportuniteit bieden, temeer omdat er dan unieke mogelijkheden zijn om naar buiten te treden, met concerten in de Zoo met mobiele beiaarden, ondermeer met korte voorstellingen voor kinderen.
Gedragscode voor personeelsleden, goedgekeurd in de gemeenteraad van 21 maart 2005 (jaarnummer 432).
Gedragscode voor collegeleden en raadsleden van de stad Antwerpen, goedgekeurd in de gemeenteraad van 26 mei 2008 (jaarnummer 980).
Het college keurt de aanvraag van de dienst ondernemen en stadsmarketing/toerisme en congres voor het gebruik van een stadsdag ter ondersteuning van de organisatie van het Beiaard Wereld Congres bij de Koninklijke Maatschappij voor Dierkunde Antwerpen (Zoo) op 2 juli 2014 goed.