Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000, (jaarnummer 619), en bij collegebesluit van 16 maart 2000, (jaarnummer 3984), werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, (jaarnummer 11543), en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, (jaarnummer 2307), werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd. Het districtsbestuur is bevoegd voor lokaal sportbeleid.
De sportverenigingen vormen een belangrijk deel van het verenigingsleven in het district Berendrecht-Zandvliet-Lillo. De sportverenigingen zetten de mensen aan tot sporten en zorgen voor samenhorigheid. Hiervoor wil het district Berendrecht-Zandvliet-Lillo zijn sportverenigingen ondersteunen.
Met het sportsubsidiereglement wil het district Berendrecht-Zandvliet-Lillo de sportverenigingen op een kwaliteitsvolle manier ondersteunen.
Wet op de toelagen
De districtsraad Berendrecht-Zandvliet-Lillo keurt het sportsubsidiereglement goed.