Enkele weken geleden lichtte schepen Kennis een voorstel over een nieuwe fietsbrug aan de Ruggeveldlaan op een infovergadering toe. Ook districtsschepen Sekeris gaf op de vergadering van 19 maart in Dinamo aan dat deze fietsbrug er zou komen. Ons voorstel tot advies aan deze stad gaat over de onvolledigheid van dit plan. We stellen vast dat een verbinding gemaakt wordt ten zuiden van de snelweg E313 over de Ruggeveldlaan van de Vaartweg naar de Peter Benoitlaan, zodat fietsers vlot over de Ruggeveldlaan kunnen geraken. Dit is nodig omdat de nieuwe tramlijnen de fietsbewegingen in dit gebied sterk hinderen. Helaas werd over dit plan te weinig nagedacht en kunnen de fietsers, die zowel uit het noorden of het zuiden komen, geen vlotte verbinding maken naar deze fietsbrug. Het is logisch en wenselijk dat hierover goed nagedacht wordt en dat een goede oplossing wordt gevonden om dit pijnpunt aan te pakken.
We stellen dan ook voor om de schepen van mobiliteit en zijn specialisten, mede met de experten van het Vlaams Gewest en de Lijn een beter plan te laten uitwerken, waarin veilige fietsverbindingen in alle richtingen mogelijk gemaakt worden.
Artikel 1 : de districtsraad stelt voor om een advies te sturen aan het College van burgemeester en schepenen van Antwerpen om een beter plan te ontwerpen voor de fietsverbindingen aan het brug van de Ruggeveldlaan.
Artikel 2 : dit voorstel heeft geen financiële gevolgen voor het district.
Districtsraadslid Walter Verbruggen licht toe.
Districtsschepen Tjerk Sekeris antwoordt.
Na de repliek van districtsraadslid Walter Verbruggen wordt het debat gesloten.
De districtsraad verwerpt met 11 stemmen voor en 15 stemmen tegen het voorstel tot advies.
Voor : Walter Verbruggen, Oussama El Aboussi, Karen Maes, Frank Geudens, Wendy van Dorst, Elsa Jacobs, Kristof Vissers, Aziza Falki, Jan Van Wesembeeck, Peggy Pooters, Guy Dirckx.
Tegen : Peter Wouters, Tjerk Sekeris, Vera Verbist, Philip Van Acker, Linda Van Eester, Josephus Braam, Koen Maes, Marie-Rose Snykers, Freya Van Alsenoy, Maarten Goetstouwers, Bruno Denys, Raymond Van de Wouwer, Elke Brydenbach, Ariane Van Dooren, Freddy Lorent.