Artikel 290 van het Gemeentedecreet stelt:
De bepalingen betreffende de planning en het financieel beheer van de gemeenten zijn van toepassing op de planning en het financieel beheer van de districten met dien verstande dat:
Het districtscollege nam in de zitting van 11 januari 2010 (jaarnummer 51) kennis van de principes en voorwaarden van interne kredietaanpassingen (IKA en IKAlight).
Het college keurde de nieuwe principes en voorwaarden voor interne kredietaanpassingen light (IKAlight) voor de stad goed in het college van 13 december 2013 (2013_CBS_12634). Deze principes worden nu vertaald naar het district en ter goedkeuring voorgelegd aan het districtscollege
Interne kredietaanpassing (IKA)
De budgetten kunnen aangepast worden via een IKA behalve in de 5 gevallen opgesomd in artikel 28 van het besluit van de Vlaamse regering over de beleids- en beheerscyclus.
Het Gemeentedecreet bepaalt in artikel 155 dat het college beslist over de IKA en de gemeenteraad daarvan onverwijld op de hoogte brengt.
Dit betekent dat een IKA wettelijk mogelijk is voor:
Een IKA dient steeds goedgekeurd te worden door het districtscollege en ter kennisname voorgelegd te worden aan de districtsraad
Interne kredietaanpassing light (IKA-light)
In de regelgeving van de beleids- en beheerscyclus (omzendbrief BB 2011/3) wordt gesproken over aanpassingen van de ramingen. Dit zijn aanpassingen aan het budget die geen invloed hebben op de rubrieken van de financiële nota bij het budget. Elke rubriek van de financiële nota bij het budget is immers een krediet met een limitatief karakter. Het is aan de besturen zelf om uit te werken wie over deze aanpassingen van de ramingen beslist en welke interne procedure daarbij wordt gehanteerd.
Deze aanpassingen van de ramingen gebeuren bij stad Antwerpen onder de noemer 'interne kredietaanpassing light' hetzij 'IKA-light'.
De goedkeurder is afhankelijk van het niveau waarop de IKA-light gebeurt. Een IKA-light moet niet voorgelegd worden aan de districtsraad.
Algemene voorwaarden voor verschuiving met IKA-light binnen het districtsbudget:
| Verschuivingen | Laatste goedkeurder | Voorwaarde |
| beleidsdoelstellingen |
districtscollege |
|
| actieplannen | districtssecretaris na akkoord bevoegde districtsschepen |
|
| acties | districtssecretaris |
|
| budgetposities | districtssecretaris |
|
| subsidiefiche | districtssecretaris (na advies financiele beheerder en afdeling financiën/subsidies) |
Artikel 155 van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005
Artikel 28 van het besluit van de Vlaamse regering van 25 juni 2010 betreffende de beleids- en beheerscyclus van de gemeenten, de provincies en de openbare centra voor maatschappelijk welzijn (BVR BBC).
Het districtscollege Ekeren keurt eenparig het volgende besluit goed.
Het districtscollege keurt goed dat een interne kredietaanpassing light binnen het districtsbudget mogelijk is volgens onderstaande tabel:
| Verschuivingen | Laatste goedkeurder | Voorwaarde |
| beleidsdoelstellingen |
districtscollege |
|
| actieplannen | districtssecretaris na akkoord bevoegde districtsschepen |
|
| acties | districtssecretaris |
|
| budgetposities | districtssecretaris |
|
| subsidiefiche | Districtssecretaris (na advies financieel beheerder en afdeling financiën/subsidies) |