De uitgaven voor bovenstaande activiteit worden geraamd op een totaal van 300,00 EUR en worden vastgelegd onder budgethouderschap.
Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000, jaarnummer 619, en bij collegebesluit van 16 maart 2000, jaarnummer 3984, werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, jaarnummer 11543, en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, jaarnummer 2307, werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd. De districtsbesturen zijn bevoegd voor lokaal jeugdbeleid.
Het meerjarenplan 2014-2019 werd goedgekeurd in de districtsraad van 21 november 2013 (jaarnummer 73). De seniorenraad en de jeugdraad worden actief betrokken bij het beleid en hun initiatieven worden ondersteund vanuit het district.
Op 25 mei zullen heel wat jongeren voor de eerste keer hun stem uitbrengen voor het Vlaams, federaal, Europees en Brussels parlement. De jeugdraad wil jongeren informeren via een open debat.
Op maandag 28 april om 20.00 uur organiseert jeugdraad Merksem een open debat in Kasteel Bouckenborgh, Bredabaan 555 te Merksem. Verschillende politieke jongerenafdelingen geven de visie weer van hun politieke partij. Het publiek krijgt de kans om vragen te stellen. Zo probeert de jeugdraad de kloof tussen jongeren en politiek te verkleinen en duidelijk te maken waarvoor elke politieke partij staat. Er wordt een drankje aangeboden.
Het districtscollege Merksem keurt eenparig het volgende besluit goed.
Het districtscollege Merksem keurt de organisatie van de open jeugdraad op maandag 28 april 2014 goed.