Terug

2014_MV_00104 - 2014_MV_00104 - Mondelinge vraag van raadslid Freek Van Looveren: Speelpleintje wasstraat

districtsraad Berchem
do 22/05/2014 - 20:00 Raadzaal
Behandeld

Samenstelling

Aanwezig

Luc Thiessen, voorzitter districtsraad; Anne Bakelants, districtsschepen; Ria Vermeulen, districtsraadslid; Freek Van Looveren, districtsraadslid; Arnold Peeters, districtsraadslid; Ilse Jacques, districtsraadslid; Lydia Gorrebeeck, districtsraadslid; Evi Van der Planken, voorzitter districtscollege; Sofie Blancke, districtsraadslid; Ineke Oris, districtsraadslid; Cindy Van Paesschen, districtsschepen; Bruno De Saegher, districtsschepen; Edwin De Cleyn, districtsschepen; Katleen Peleman, districtsraadslid; Zorica Bunjevac, districtsraadslid; Cor Vanlaer, districtsraadslid; Nicolaas Van Uffelen, districtsraadslid; Geert Brouwers, districtsraadslid; Jan Poppe, districtsraadslid; Sigrid Borgmans, plaatsvervangend districtssecretaris; Kitti Van Den Bergh, secretariaat

Afwezig

Ronny De Bie, districtsraadslid; Abdelkarim Arbib, districtsraadslid

Verontschuldigd

Fons Borginon, districtsraadslid; Erkan Ozturk, districtsraadslid; Sigrid Fruytier, districtsraadslid; Dirk Ophoff, districtsraadslid; Ann De Potter, districtssecretaris

Secretaris

Sigrid Borgmans, plaatsvervangend districtssecretaris

Voorzitter

Luc Thiessen, voorzitter districtsraad
2014_MV_00104 - 2014_MV_00104 - Mondelinge vraag van raadslid Freek Van Looveren: Speelpleintje wasstraat 2014_MV_00104 - 2014_MV_00104 - Mondelinge vraag van raadslid Freek Van Looveren: Speelpleintje wasstraat

Motivering

Indiener(s)

Freek Van Looveren

Gericht aan

Edwin De Cleyn, Evi Van der Planken

Tijdstip van indienen

za 17/05/2014 - 14:50

Toelichting

De stad plant een crèche in het vroegere seniorenhuis in de Wasstraat. Het gerucht gaat dat daardoor het Wasplein niet meer toegankelijk zal kunnen zijn voor de kinderen uit de buurt omdat de veiligheidsvoorschriften een dubbel gebruik niet zouden toelaten. Het Waspleintje is een klein speelplein, dat als enige speelplein in de buurt op zonnige dagen al heel intensief wordt gebruikt.

Wat is er waar van deze geruchten?

Het tekort aan speelruimte in Oud-Berchem is bij iedereen bekend. Welke maatregelen gaat het college nemen om te vermijden dat we een volgende speelplein kwijt zijn. Meer nog, is het college op zoek naar locaties waar extra speelruimte kan gecreëerd worden. .

Bespreking

Antwoord

antwoord door Evi Van der Planken

do 22/05/2014 - 20:21

Antwoord

1.

Het college is meer dan ooit bezig met speelruimte voor jeugd en kinderen in Oud-Berchem. Denk maar aan de studie Kindvriendelijk Oud-Berchem, waarbij enerzijds wordt onderzocht en anderzijds concrete acties worden voorgesteld om de open ruimte in Berchem te optimaliseren voor kinderen. Met andere woorden wordt bekeken op welke plaatsen nog extra speelaanleidingen en speelruimte kunnen worden ingeplant. 

Extra speelruimte zal op die manier aldus ingeplant worden in het weefsel van Oud-Berchem.

Bovendien gaat ook de schup in de grond in het Villegaspark, waarin ook meer speelaanleidingen worden in opgenomen. Het deel avontuurlijk spelen is daar nieuw.

En dit betreft alleen nog maar Oud-Berchem. Ook in Groenenhoek zijn wij volop met dezelfde oefening bezig.

U hoeft zich op dat vlak geen zorgen te maken.

2.

Het speelplein aan de Wasstraat behoort tot het patrimonium van de stad, maar heeft niet het statuut van publiek domein.

Het pleintje wordt desalniettemin momenteel in gebruik gegeven aan de buurtkinderen, én aan de kinderen van de IBO Napawaki ( Initiatief voor Buitenschoolse Opvang) uitgebaat door VZW KOMMA.

Dit gedeeld gebruik van het plein gaat als volgt: het pleintje is ten allen tijde toegankelijk voor alle buurtbewoners. Wanneer de kinderen van het IBO binnen spelen staat de deur van het plein open, wanneer de kinderen van het IBO buiten spelen is de deur van het plein toe, maar wanneer buurtkinderen op dat moment voor de deur staan, doen de begeleiders van het IBO de deur open zodat voor de buurt ten allen tijde toegang verstrekt wordt tot het pleintje. Sterker, wanneer de IBO een activiteit organiseert kunnen buurtkinderen ook participeren, zelfs al waren ze niet ingeschreven; Onlangs was er nog een fietscarwash waar de buurtkinderen ook deelnamen.

De stad heeft op vandaag beslist om tegemoet te komen aan de nood tot meer kinderopvang en zal in het seniorenlokaal een crèche toelaten met ongeveer 12 tot 15 kindplaatsen; De buitenruimte van deze crèche is op vandaag nogal beperkt en beslaat +- 5m2. De vraag van de stad en de crèche is om de kinderen van de crèche een paar vierkante meters extra buitenruimte te gunnen. Deze extra ruimte zou in dat geval dan afgaan van het pleintje dat momenteel gebruikt wordt van de IBO en de buurt, maar betreft maar een paar vierkante meters. Deze beslissing is overigens nog niet genomen. Uw dienaar dient daar nog over gehoord te worden.

Alleszins is het zo dat het plein – mogelijks verminderd met een paar vierkante meters – uiteraard even toegankelijk blijft zowel voor de buurt als voor de IBO, waarschijnlijk met dezelfde regeling van de open en gesloten deur, zoals daarjuist reeds vermeld.

Het is dus niet zo dat de buurt een speelplein verliest.

Integendeel, momenteel zijn de verschillende partners bezig om een optimalisatieoefening te doen zodat het plein maximaal nut en gebruik zou kunnen verschaffen aan alle partners, waarbij de buurt uiteraard een belangrijke partner is en blijft.

Wij kijken mee toe met een waakzaam oog om ervoor te zorgen dat de buurtkinderen niet uit de boot vallen;

ma 26/05/2014 - 10:58