Terug

2014_CBS_03344 - Organisatie logistieke ondersteuning - Toerisme Limburg guerilla actie - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 28/03/2014 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Liesbeth Homans, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2014_CBS_03344 - Organisatie logistieke ondersteuning - Toerisme Limburg guerilla actie - Goedkeuring 2014_CBS_03344 - Organisatie logistieke ondersteuning - Toerisme Limburg guerilla actie - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Aanleiding en context

Het college nam in zitting van 14 maart 2014 (jaarnummer 2711), kennis van de aanvraag van Conrad Consulting, opererend in opdracht van Toerisme Limburg, om een guerilla actie voor Toerisme Limburg te organiseren op de Groenplaats op 1 april 2014. In dit collegebesluit werd opdracht gegeven aan de dienst ondernemen en stadsmarketing/evenementen en film om een gedetailleerd voorstel uit te werken. 

Het betreft een actie die het nieuwe toeristische seizoen aankondigt. Hierbij wil men het nieuwe concept van de provincie Limburg lanceren. 

Men wil een fictief dorp op de Groenplaats inrichten. De tenten die men zal gebruiken zijn bedrukt met een visual met de slogan 'Dit noemen wij de Groenplaats'. Binnen de tenten zal men werken met planten en bomen om het groene extra te benadrukken. Er zijn ook staantafels en barkrukken voorzien.

Een promoteam van drie personen spreekt mensen aan en nodigen ze uit voor een proevertje in het dorp en om deel te nemen aan de wedstrijd. De bezoekers kunnen één of meerdere weekendjes vakantie in Limburg winnen. De proevertjes zijn gemaakt van Limburgse streekproducten.

De opbouw en afbraak gebeuren op dezelfde dag van het evenement. 

Argumentatie

De dienst ondernemen en stadsmarketing/evenementen en film geeft gunstig advies voor de organisatie van het evenement. Het heeft een open karakter en richt zich tot alle Antwerpenaren en bezoekers van Antwerpen. Het is een initiatief van de provincie Limburg met een knipoog, waarvoor de stad Antwerpen open wil staan.

Juridische grond

Op 16 december 2013 (jaarnummer 760) keurde de gemeenteraad het nieuw gebruiksreglement goed voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen.

In toepassing van artikel 7 van het retributiereglement op inname van het openbaar domein voor evenementen en manifestaties van 19 november 2013 (jaarnummer 673) worden de organisatoren vrijgesteld van retributie.

Het evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Dit collegebesluit behandelt de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf verantwoordelijk zijn voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.

Adviezen

stadsbeheer/logistiek/bijzondere opdrachten en feestmateriaal Gunstig advies

Gunstig voor het ter beschikking stellen van elektrisch materiaal (orderbevestiging nog niet ontvangen bij indienen van collegebesluit). 

lokale politie/openbare orde/evenementen Gunstig advies
stadsbeheer/stadsreiniging/bijzonder interventieteam Gunstig onder voorwaarden

Dit evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden beslist in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18.606) wordt voldaan. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf moeten in staan voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.

Daarnaast moeten organisatoren er ook voor zorgen dat:
• Er geen schade wordt aangericht aan het openbaar groen;
• Alle zwerfvuil afkomstig van deze manifestatie (ook hetgene dat zich heeft verspreid naar omliggende straten en pleinen), onmiddellijk na afloop wordt opgeruimd;
• Alle eventuele schade wordt vergoed.

volksgezondheid Gunstig advies

Gunstig zonder risicoanalyse van FOD Volksgezondheid.

Brandweer preventie Gunstig advies

Met standaardvoorwaarden. De organisator heeft bevestigd dat de vrachtwagen (vermeld in de aanvraag) niet op de Groenplaats geplaatst zal worden. 

district Antwerpen Gunstig advies
ondernemen en stadsmarketing/toerisme en congres Gunstig onder voorwaarden

• De opkuis dient onmiddellijk na het evenement te gebeuren vermits het in een toeristische kernzone doorgaat.
• De exploitatie van toeristische rondritten op trambaan van de Groenplaats mag niet gehinderd worden. Het toeristentrammetje betaalt immers een concessievergoeding voor hun standplaats (kop Groenplaats).

Beleidsdoelstellingen

01 - Stadsontwikkeling
Samen bouwen aan een aantrekkelijke stad

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de effectieve organisatie van Toerisme Limburg guerilla actie, zoals hierboven beschreven, op 1 april 2014 op de Groenplaats goed. De organisator dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.

Artikel 2

Het college geeft opdracht aan:

Dienst Taak
 SB/L/BOF  ter beschikking stellen van elektrisch materiaal 

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen voor de stad of het OCMW.