De kosten worden verrekend op de subsidiefiche EFRO_WINKEL_ODF_2 tijdens het dienstjaar 2014.
Bestek en procedure
Gunning
Artikel 57 § 3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
De winkelstraat Brederodestraat wordt in 2014 heraangelegd. Met de heraanleg krijgt deze straat een kwalitatieve ‘basis’ met een ondergrond die rust brengt in het straatbeeld. Wat de winkelstraat verder moet versterken is kleur en bovenal het in de verf zetten van de eigen identiteit. Om dit te bewerkstellingen komen er op verschillende locaties landmarks.
Voor deze opdracht werd een vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking GAC/2014/2322 uitgeschreven.
Op 18 maart 2014 dienden de volgende firma’s een offerte in:
Bestek en procedure
Selectiecriteria
Gunningscriteria
|
Nr. |
Beschrijving |
Gewicht |
|
1 |
Visie en concept |
50 |
|
De inschrijver geeft zijn visie op de opdracht. Mogelijke vragen die door middel van deze visie kunnen worden beantwoord, zijn:
De visie moet worden vertaald in volgende concretere concepten: a) Identiteitsconcept: Hoe dragen de landmarks bij aan de identiteit van de Brederodestraat? |
||
|
2 |
Plan van aanpak |
30 |
|
a) Realistische planning
De planning wordt bij het toekennen van de opdracht afgestemd op de planning van de werken. |
||
|
3 |
Dienst na verkoop en technische bijstand |
20 |
|
Welke service wordt aangeboden en hoe lang na plaatsing van de landmarks? |
||
Gunning
Kwalitatieve selectie
Inzake de kwalitatieve selectie werden alle inschrijvers geschikt bevonden.
Regelmatigheid
De offertes werden door de gemeenschappelijke aankoopcentrale administratief nagezien. De offertes van alle inschrijvers werden regelmatig bevonden.
Beoordeling van de offerte op basis van in het bestek opgenomen gunningscriteria
De offertes werden door een panel van vier interne experten en de schepen van publieke ruimte beoordeeld.
|
Nr. |
Naam |
Motivering |
Score |
||||
|
Gunningscriterium nr. 1: visie en concept |
|||||||
|
1 |
Edmire bvba |
Edmire wil de identiteit van de straat weergeven door het benadrukken van de diversiteit in een samenhangend geheel. De diversiteit wordt in het concept vertaald door middel van gekleurde houten palen in een strak raster. |
38 |
||||
|
2 |
No'a bvba |
Het concept is gefragmenteerde eenheid. Vier thema’s worden vertaald in vier verschillende landmarks. De jury vraagt zich af waarom deze thema’s al dan niet uniek zouden zijn voor de identiteit van de Brederodestraat, hoe de eenheid tussen verschillende landmarks wordt bekomen en kan worden uitgedragen naar de buurt. Het voorstel gaat niet echt in op het functionaliteitsconcept. De inplanting kan op het openbaar domein. Met de randvoorwaarde dat de objecten zelfvoorzienend moeten zijn wat betreft energie wordt geen rekening gehouden. De voorgestelde structuur lijkt robuust en vandalismebestendig. |
36 |
||||
|
3 |
IZR |
IZR doet een voorstel om kunst (gelukswolk) te integreren. Doordat de gelukswolk tussen de 2,5m en 3,5m hoogte ‘zweeft’ valt het zeker op in de buurt. De voorgestelde landmark verheft zich letterlijk boven het drukke straatbeeld. Het zorgt voor kleur en eenheid in de straat. De vraag is echter in welke mate het ontwerp bijdraagt tot de versterking van de eigen identiteit van de straat en buurt. Deze landmark zou eender welke straat kunnen opfleuren. De gelukswolken zouden als symbolische luifel dienst kunnen doen, welke dus een beperkte functionaliteit betekent. De wolken zijn zeker inpasbaar op het openbaar domein, zoals op het Halfmaanplein. De inpasbaarheid in de straat verdient meer aandacht. De sculptuur vraag een zeker ruimte die niet overal voorhanden is. Naar duurzaamheid ziet de jury een sterk concept. |
42 |
||||
|
4 |
Made bvba |
De diverse buurt heeft nood aan een gemeenschappelijke drager die bewoners en ondernemers verbindt en waar iedereen zich achter kan scharen. Een gedeelde toekomst wordt aangeboden aan een buurt waarvan het grootste deel van de bewoners geen band heeft met de geschiedenis ervan. Made wil dit realiseren door middel van een sterk logo. Dit logo moet de identiteit van de buurt vertalen en is voor iedereen eenvoudig te bevatten. Het wordt letterlijk ruimtelijk in de straat geplaatst, maar kan ook worden gebruikt in alle mogelijke communicatiekanalen, gadgets,... |
44 |
||||
|
Gunningscriterium nr. 2: Plan van aanpak |
|||||||
|
1 |
Edmire bvba |
Planning:
Traject:
Samenwerking: human centered methode, betrekken van actoren bij schetsontwerp, voorontwerp en definitief ontwerp. |
26 |
||||
|
2 |
No'a bvba |
Planning:
Traject: getrokken door 1 verantwoordelijke. |
24 |
||||
|
3 |
IZR |
Planning:
Traject: niet gespecifieerd. |
22 |
||||
|
4 |
Made bvba |
Planning:
Traject:
|
28 |
||||
|
Gunningscriterium nr. 3: dienst na verkoop en technisch bijstand |
|||||||
|
1 |
Edmire bvba |
Edmire biedt een opvolgperiode van 12 maanden aan. Tijdens deze periode kan de stad Antwerpen beroep doen op hun diensten, bijvoorbeeld voor ondersteuning bij herstellingen of vervangingen. |
10 |
||||
|
2 |
No'a bvba |
No’a doet geen definitieve uitspraken wat betreft garantie (‘mogelijke garanties zijn’…). Ze bieden wel 5 jaar, 2 maal per jaar een controle van elk landmark op schade aan. |
10 |
||||
|
3 |
IZR |
IZR biedt geen garantie aan aangezien dit volgens de inschrijver niet noodzakelijk is. |
12 |
||||
|
4 |
Made bvba |
Made geeft een garantie van één jaar op schade ten gevolge van productiefouten, productieprocessen en montage. Tot aan de oplevering van de landmarks volgt Made de website op. |
14 |
||||
Voorlopige rangschikking van de regelmatige offertes
| Nr. | Naam | Score |
| 1 | MADE | 86 |
| 2 | IZR | 76 |
| 3 | Edmire bvba | 74 |
| 4 | No'a bvba | 70 |
De beoordeling van de BAFO's en de vrije variant (één firma heeft bij de BAFO ook nog een vrije variant ingediend).
| nr. | Firma | Motivering | Totale score |
| 1 | IZR - Bafo |
In functie van gesprekken met de buurt biedt IZR de mogelijkheid aan tot het opsplitsen van de gelukswolken in telkens twee minder grote exemplaren, het aanpassen van de landmarks in hoogte en het kiezen van de kleur. Traject: een gedetailleerde retroplanning en (3D) visualisaties die ondersteunend werken voor de communicatie met de buurt. |
80 |
| 2 | Edmire bvba - variant |
Edmire stelt in zijn variant voor het aantal landmarks op te trekken naar vijf stuks. Hierdoor is het concept sterker aanwezig in de Brederodestraat, wat de identiteit ten goede komt. planning:
Traject:
Samenwerking:
Edmire biedt een opvolgperiode van twaalf maanden aan. Tijdens deze periode kan de stad Antwerpen beroep doen op hun diensten, bijvoorbeeld voor ondersteuning bij herstellingen of vervangingen. Edmire zorgt voor een dossier (planmateriaal, handleiding, oplijsting producenten,…) om na de aangeboden twaalf maanden zelf herstellingen en vervangen te kunnen coördineren. Naast dit dossier voorzien zij in hun variant een voorraad aan wisselstukken voor herstellingen, waarbij Edmire zowel de adviesrol als de communicatie op zich neemt tussen de stad Antwerpen en de leverancier(s) om alles in goede banen te leiden. |
78 |
| 3 | Edmire bvba - bafo |
De firma diende een ruimer voorstel in voor de planning:
Edmire biedt een opvolgperiode van twaalf maanden aan. Tijdens deze periode kan de stad beroep doen op hun diensten, vb. voor ondersteuning bij herstellingen of vervangingen. Edmire zorgt voor een dossier (planmateriaal, handleiding, oplijsting producenten,…) om na de aangeboden twaalf maanden zelf herstellingen en vervangen te kunnen coördineren. |
76 |
De regelmatige inschrijvingen worden ten gevolge van bovenstaande argumentatie als volgt definitief gerangschikt:
| Nr. | Naam | Score |
| 1 | Made bvba | 86 |
| 2 | IZR | 80 |
| 3 | Edmire bvba - variant | 78 |
| 4 | Edmire bvba | 76 |
| 5 | No'a bvba | 70 |
Op grond van de kwalitatieve selectie van de inschrijvingen, het formeel en materieel nazicht van de offertes en de vergelijking van de offertes gemaakt in de voorgaande punten, stelt de gemeenschappelijke aankoopcentrale voor om deze opdracht te gunnen Made bvba, Kroonstraat 170, 0203 te 2140 Borgerhout.
Bestek en procedure
In toepassing van artikel 26, §2, 1° d) van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking omdat het geraamde bedrag van de opdracht zonder belasting over de toegevoegde waarde de door het artikel 105 §2, 2° van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 vastgestelde bedragen niet bereikt, die alleszins lager moeten zijn dan de bedragen voor de Europese bekendmaking.
Gunning
In toepassing van artikel 26, §2 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, geschiedt de overheidsopdracht bij onderhandelingsprocedure met bekendmaking wanneer de aanbestedende overheid meerdere dienstverleners raadpleegt en over de voorwaarden van de opdracht onderhandelt met één of meer van hen.
In toepassing van artikel 58 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011, gaat de aanbestedende overheid over tot selectie van de kandidaten of inschrijvers in de mate dat de noodzakelijke inlichtingen en documenten aantonen dat ze cumulatief voldoen aan:
Het college keurt bestek GAC/2014/2322 voor het ontwerp, uitvoering en plaatsing van landmarks in de Brederodestraat goed en keurt eveneens goed dat hiervoor een vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking wordt uitgeschreven.
Het college keurt de gunning goed voor het ontwerp, uitvoering en plaatsing van landmarks in de Brederodestraat, op basis van bestek GAC/2014/2322, aan Made bvba, Kroonstraat 170 - 0203, 2140 Borgerhout, met ondernemingsnummer BE 0809 023 055.
De financieel beheerder regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Inkomsten EFRO Ontwerp, uitvoering en plaatsing van landmarks in de Brederodestraat. |
129.130,84 euro inclusief 21% btw. | budgetplaats:5153000000 budgetpositie:150 functiegebied:1SWN050302P05281 subsidie:EFRO_WINKEL_ODF_2 fonds:SA_EXTERN begrotingsprogramma:1SA010610 budgetperiode:1400 |
- |
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Uitgaven Ontwerp, uitvoering en plaatsing van landmarks in de Brederodestraat. |
129.130,84 euro inclusief 21% btw. | budgetplaats:5153000000 budgetpositie:224 functiegebied:1SWN050302PO5281 subsidie:EFRO_WINKEL_ODF_2 fonds:INTERN-SA_EXTERN-SA_EUR begrotingsprogramma:1SA010610 budgetperiode:1400 |
4005097321 |