De kosten voor 2014 zullen afhangen van het aantal deelnemende handelaars. Deze kosten worden evenredig verrekend op de kredieten van ondernemen en stadmarketing, Werk en Economie I detailhandel en horeca en stadsontwikkeling I milieu. De totale kostprijs wordt geraamd op 6.000,00 EUR. Het aandeel van Werk en Economie I detailhandel en horeca wordt verrekend binnen de reguliere toelage aan vzw Werk en Economie.
De Bond Beter Leefmilieu (BBL), Unie van Zelfstandige ondernemers (UNIZO) en de Christelijke Mutualiteiten vragen aan alle steden en gemeenten of ze in 2014 weer meedoen aan de actie ‘Met Belgerinkel naar de Winkel’. De campagne loopt van 26 april tot en met 31 mei 2014.
Uit de editie van 2009 is gebleken dat de praktische organisatie van deze actie meer beheersbaar is op lokaal niveau (districten) en er werd besloten dat vanaf 2010 de praktische organisatie van de actie door de districten wordt gedaan. In 2010 hebben er zeven districten deelgenomen aan de actie: Antwerpen, Berchem, Borgerhout, Deurne, Hoboken, Merksem en Wilrijk. In 2011 en 2012 namen er acht districten deel aan de campagne. Enkel district Berendrecht - Zandvliet - Lillo nam toen niet deel. In 2013 namen 7 districten deel (district Ekeren en district Berendrecht - Zandvliet - Lillo namen niet deel). In 2013 namen in totaal 7 handelaarsverenigingen en 503 handelaars deel.
De actie ‘Met Belgerinkel naar de Winkel’ tracht de winkelende inwoners van de stad te stimuleren om hun boodschappen zoveel mogelijk per fiets te doen en mee te zorgen voor een mobiliteit die rekening houdt met het milieu en de verkeersleefbaarheid van de buurt. Met deze campagne wordt er gewerkt aan een duurzame en leefbare leef- en winkelomgeving.
Bond Beter Leefmilieu (BBL) heeft een nieuw concept uitgewerkt: onder het motto Iedere rit is een kans om te winnen!. Het concept is eenvoudig: telkens je met de fiets gaat winkelen krijg je bij de deelnemende handelaars een biljet met een unieke code. Na registratie van de code van het tombolabiljet op de website van BBL maakt men dagelijks kans op een prijs, uitgereikt over heel Vlaanderen. Het campagnesecretariaat zorgt op het einde van de campagne tevens voor de trekking van de winnende nummers per district. Op deze manier kan ieder district nog een eigen prijsuitreiking houden en maken de deelnemers per district kans op een prachtige retrofiets van het merk Achielle.
In 2014 wordt de praktische organisatie van de actie terug door de districten opgenomen. Om de districten extra te motiveren organiseerde de dienst ondernemen en stadsmarketing, Werk en Economie I detailhandel en horeca op 30 januari 2014 een informatiesessie voor de districten.
Werking 2014:
Stad Antwerpen:
Districten van stad Antwerpen:
Met deelname van ‘Belgerinkel naar de Winkel’ 2014 wil stad Antwerpen volgende doelen behalen:
Het college keurt de deelname aan de campagne "Met Belgerinkel naar de Winkel" in 2014 goed.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Inschrijvingsgeld en bijdrage voor participerende handelaars stadsontwikkelingImilieu wordt betaald aan Bond Beter Leefmilieu Vlaanderen, Tweekerkenstraat 47, 1000 Brussel - btw BE0416.114.756 - IBAN rekeningnr. BNP Paribas Fortis BE50 0011 4754 0918 - BIC: GEBABEBB |
3.000,80 EUR | budgetplaats: 5311500000 budgetpositie: 6141 functiegebied: 1HWN010203A00000 subsidie: SUB_NR fonds: Intern begrotingsprogramma: 1SA010380 budgetperiode: 1400 |
4005090396 |