De bedrijfseenheid stadsontwikkeling zal de nodige signalisatie aanpassen. Er zijn dus geen rechtstreekse financiële gevolgen.
De gemeenteraadsbeslissing van 28 januari 2013 (jaarnummer 50) waarin, krachtens het decreet van 16 mei 2008 betreffende de aanvullende reglementen op het wegverkeer en de plaatsing en bekostiging van de verkeerstekens, de bevoegdheid wordt gedelegeerd aan het college.
Op 11 oktober 2013 (jaarnummer 10099) keurde het college van burgemeester en schepenen het aanvullend reglement tot de politie van het wegverkeer voor de Van Eycklei in het district Antwerpen goed.
Op 30 mei 2013 kreeg het Gemeentelijk Autonoom Parkeerbedrijf Antwerpen (Parkeerbedrijf) de vraag van de dienst markten en foren om te onderzoeken of het parkeren voor marktvoertuigen van de Vogelenmarkt beter georganiseerd kan worden.
De Van Eycklei is een gewestweg, waarvan de verkeerssignalisatie, uitgezonderd het parkeren, geregeld wordt door het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap.
In de Van Eycklei geldt de reglementering op het parkeren met beperkte parkeertijd (binnen de Singel) met het oog op het betalend- en bewonersparkeren.
Op dit moment is de parkeerstrook in de Van Eycklei langs de zijde van het park op zaterdag en zondag voorbehouden voor marktvoertuigen. Binnen het gevoerde parkeerbeleid is dit een goede locatie, maar in de praktijk blijkt dat deze parkeerplaatsen door de marktkramers weinig gebruikt worden. De oorzaak hiervan is de grote loopafstand (500 - 850 meter) tussen de Van Eycklei en het marktterrein. Het onderzoek wees verder uit dat het huidige aantal voorbehouden parkeerplaatsen op zondag te weinig zou zijn indien alle marktkramers hun voertuig hier zouden parkeren. Op zaterdag kan echter het aantal voorbehouden plaatsen beperkt worden aangezien de markt dan kleiner is. In overleg met de dienst markten en foren en de verkeerspolitie is gezocht naar de meest optimale oplossing.
Daarom stelt het Parkeerbedrijf voor om de voorbehouden parkeerplaatsen in de Van Eycklei te verwijderen en in te richten op volgende locaties:
Het voordeel van deze locaties is dat ze dichter bij het marktterrein liggen (200 - 300 meter), er op deze locaties weinig bewoning is en het aantal voorbehouden parkeerplaatsen optimaal is afgestemd op de behoefte van de marktkramers. Hierdoor wordt de hinder voor bewoners en bezoekers tot een minimum beperkt.
Door deze maatregelen wijzigt de parkeerbalans als volgt:
Het college keurt goed om het aanvullend reglement met betrekking tot de politie van het wegverkeer voor de Van Eycklei in het district Antwerpen, gestemd in de zitting van 11 oktober 2013 (jaarnummer 10099) op te heffen en te vervangen door:
Artikel 1: het parkeren wordt uitsluitend toegelaten voor voertuigen gebruikt door personen met een handicap langs de even zijde, ter hoogte van het huisnummer 48 (een plaats).
Het verkeersbord E9a met onderbord wordt aangebracht.
Artikel 2: het parkeren wordt uitsluitend toegelaten voor taxi's (3 plaatsen) langs de bebouwde zijde, ter hoogte van huisnummer 31 tot en met huisnummers 32-36.
Het verkeersbord E9a met onderbord wordt aangebracht.
Artikel 3: een parkeervak wordt gemarkeerd door middel van witte markeringen op de voorbehouden plaats voor voertuigen gebruikt door personen met een handicap en het pictogram wordt op het wegdek aangebracht.
Artikel 4: de bestaande verkeerssignalisatie blijft van kracht tot de bekendmaking van onderhavig reglement.
Dit aanvullend reglement wordt ter goedkeuring overgemaakt aan de afdeling beleid, mobiliteit en verkeersveiligheid van het Vlaamse gewest.