De bedrijfseenheid stadsontwikkeling zal de nodige signalisatie aanpassen. Er zijn dus geen rechtstreekse financiële gevolgen.
De districtsbesturen zijn bevoegd voor het verlenen van advies inzake lokaal verkeersbeleid (gemeenteraadsbeslissingen van 20 maart 2000 (jaarnummer 619) en 21 oktober 2002 (jaarnummer 2307)). Indien het stadsbestuur deze adviezen niet opvolgt, dient de beslissing uitdrukkelijk gemotiveerd te worden.
Op 23 april 2012 (jaarnummer 358) keurde de gemeenteraad het aanvullend reglement met betrekking tot de politie van het wegverkeer voor het Steenplein in het district Antwerpen, goed.
Op 7 november 2013 ontving het Gemeentelijk Autonoom Parkeerbedrijf Antwerpen (Parkeerbedrijf) van de Antwerpse Provinciale Taxi Unie (APTU) de vraag om een oplossing te zoeken voor de slechte zichtbaarheid van de huidige standplaatsen op het Steenplein.
De te reglementeren openbare weg behoort tot het beheer van de stad.
Op het Steenplein geldt de reglementering op het parkeren met beperkte parkeertijd binnen de Singel met het oog op het betalend- en bewonersparkeren.
Het Parkeerbedrijf ontving van APTU de melding dat de huidige vier taxistandplaatsen op het Steenplein niet voldoende zichtbaar zijn vanop de Suikerrui. Hierdoor worden op dit moment deze standplaatsen niet ten volle benut. Om de zichtbaarheid te verhogen, stelt het Parkeerbedrijf voor om tegenover de huidige standplaatsen drie nieuwe standplaatsen in te richten waardoor:
Door deze maatregel neemt de parkeerbalans toe met drie parkeerplaatsen.
Men moet rekening houden met:
De districtsraad Antwerpen keurt eenparig het volgende besluit goed.
De districtsraad geeft gunstig advies om het aanvullend verkeersregelment van het Steenplein, goedgekeurd in de gemeenteraadszitting van 23 april 2012 (jaarnummer 358), op te heffen en te vervangen door:
Artikel 1: de toegang wordt verboden, uitgezonderd voor laden en lossen, langs de zijde van het Flandriagebouw, op het einde van de parkeerstrook.
De verkeersborden C3 met onderbord worden aangebracht.
Artikel 2: de toegang tot de oprit naar de vlotbrug wordt verboden voor iedere bestuurder.
Het verkeersbord C3 wordt aangebracht.
Artikel 3: het parkeren wordt uitsluitend toegelaten voor voertuigen gebruikt door personen met een handicap, op de aangelegde parkeerplaats gelegen naast het Flandriagebouw (vier plaatsen).
Het verkeersbord E9a met onderbord wordt aangebracht.
Artikel 4: het parkeren wordt uitsluitend toegelaten voor taxi’s:
De verkeersborden E9a met onderbord worden aangebracht.
Artikel 5: parkeervakken worden gemarkeerd door middel van witte markeringen op de voorbehouden plaatsen voor personen met een handicap en het pictogram wordt op het wegdek aangebracht.
Artikel 6: parkeervakken worden gemarkeerd door middel van witte markeringen.
Artikel 7: het parkeren wordt verboden op het resterende gedeelte van het plein.
Een gele onderbroken streep wordt op de trottoirband aangebracht.
Artikel 8: een stopstreep wordt aangebracht voor de verkeerslichten aan het kruispunt met de Ernest Van Dijckkaai.
Artikel 9: de bestaande verkeerssignalisatie blijft van kracht tot de bekendmaking van onderhavig reglement.