De totale uitgave wordt geraamd op 300.000,00 EUR (btw inbegrepen) en kan verrekend worden op de gewone begroting. Op budgetpositie 33000_12405 is voor het dienstjaar 2014 voldoende krediet beschikbaar. Voor de dienstjaren 2015, 2016 en 2017 zal voldoende krediet worden voorzien onder voorbehoud van goedkeuring van de politiebegroting door college, gemeenteraad en hogere overheid.
Op grond van artikel 236 van de Nieuwe Gemeentewet stelt het college de gunningsprocedure in en gunt zij de opdracht.
| Fase | Bestuursorgaan | Datum | Jaarnummer |
| Open offerteaanvraag LPA/2013/1109 - Aankoop motorhelmen met ingebouwde radiocommunicatie - Niet Gunning - Goedkeuring | College | 8 november 2013 | 11099 |
De motorrijders van Lokale Politie Antwerpen voeren voornamelijk verschillende verkeersinterventies uit volgens de principes van het verkeersveiligheidsplan. Daardoor zijn ze gehouden tot het dragen van de juiste beschermingsmiddelen. Als werkgever is de Lokale Politie Antwerpen verplicht om beschermingsmiddelen te voorzien.
De Lokale Politie Antwerpen wenst daarom een raamovereenkomst op afroep te sluiten voor het leveren van 266 motorhelmen met ingebouwde radiocommunicatie voor de motorrijders en dit gedurende de dienstjaren 2014, 2015, 2016 en 2017. Jaarnummer 11099 werd niet gegund omdat de aangeboden stalen van het technische deel van de offertes niet voldeden. Na grondig marktonderzoek wordt daarom een nieuwe opdracht met nieuwe technische specificaties opgestart. Hiertoe wordt een open offerteaanvraag uitgeschreven met Europese bekendmaking met referentie LPA/2014/1118.
Om aan deze vraag te kunnen voldoen wordt een open offerteaanvraag met Europese bekendmaking uitgeschreven.
De juridische situatie van de inschrijver zal beoordeeld worden volgens volgende criteria (uitsluitingsgronden):
- een verklaring op erewoord waaruit blijkt dat de inschrijver:
- Attest van in orde zijn met de betaling van de sociale zekerheidsbijdragen.
- Attest van in orde zijn met de betaling van de belastingen.
De technische bekwaamheid van de inschrijver zal beoordeeld worden volgens volgende criteria (selectiecriteria):
De offertes zullen beoordeeld worden volgens volgende gunningscriteria:
Wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten en bepaalde opdrachten voor aanneming van werken, leveringen en diensten, en latere wijzigingen.
Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende plaatsing overheidsopdrachten klassieke sectoren.
Koninklijk Besluit van 14 januari 2013 tot bepaling van de algemene uitvoeringsregels van de overheidsopdrachten en van de concessies voor openbare werken, en latere wijzigingen.
Het Algemeen Reglement voor de Arbeidsbescherming (ARAB), Welzijnswet en Codex over het welzijn op het werk.
Het college keurt goed dat een raamovereenkomst op afroep wordt gesloten voor het leveren van motorhelmen met ingebouwde radiocommunicatie voor de Lokale Politie Antwerpen voor de dienstjaren 2014, 2015, 2016 en 2017 en dat hiervoor een open offerteaanvraag met Europese bekendmaking wordt uitgeschreven volgens bestek LPA/2014/1118.
De bijzondere rekenplichtige van de politiezone Antwerpen regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| leveren van motorhelmen met ingebouwde radiocommunicatie voor de Lokale Politie Antwerpen | 300.000,00 EUR (btw inbegrepen) |
budgetplaats: NR Voor het dienstjaar 2014 is voldoende krediet beschikbaar. Voor de dienstjaren 2015, 2016 en 2017 zal voldoende krediet worden voorzien onder voorbehoud van goedkeuring van de politiebegroting door college, gemeenteraad en hogere overheid. |
nog niet van toepassing |