Artikel 57 § 3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
| Fase | Bestuursorgaan | Datum | Jaarnummer |
| GAC/2013/2064. Bestek en procedure. Goedkeuring | college | 4 oktober 2013 | 2013_CBS_09873 |
Voor het afsluiten van een raamcontract voor het huren van vorkliften zonder voerder werd vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking GAC/2013/2064 uitgeschreven. Op 5 november 2013 diende de volgende firma een offerte in:
Inzake de kwalitatieve selectie werd de inschrijver geschikt bevonden.
De offerte werd door de gemeenschappelijke aankoopcentrale administratief nagezien en regelmatig bevonden.
De betrouwbaarheid van de inschrijver werd afgetoetst aan het toegangsrecht zoals bepaald in het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende de plaatsing van overheidsopdrachten klassieke sectoren.
Het RSZ-attest en bewijs van niet-faling werden door de gemeenschappelijke aankoopcentrale opgezocht en nagekeken. De firma voldoet aan deze eisen. Tevens werd een uittreksel uit het strafregister op naam van de firma opgevraagd.
De opdracht wordt gegund aan de inschrijver die de economisch meest voordelige regelmatige offerte heeft ingediend, rekening houdende met volgende gunningscriteria:
Bij beoordeling van de criteria bleek dat tal van bijlagen bij de offerte ontbraken, waardoor een objectieve beoordeling van de offerte niet mogelijk was. Daarom onderhandelde de gemeenschappelijke aankoopcentrale op 17 december 2013 met Gunco nv. De firma werd tevens uitgenodigd een best and final offer in te dienen.
Op 18 december 2013 liet Gunco nv per e-mail weten niet langer te willen aanbieden, omwille van de zeer ruime bestekvereisten in dit dossier.
Bovendien blijkt uit verdere analyse van de behoefte dat de periodiciteit van de te huren vorkliften te gering is. De bedrijfseenheid stadsbeheer, bijzondere opdrachten en feestmateriaal kocht in 2013 nog een extra vorklift aan, die tevens op de openbare weg mag rijden. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan de vraag naar vorkliften met een hefvermogen onder 5.000 kg. De vorkliften met een hefvermogen van meer dan 5.000 kg worden slechts tweemaal per jaar gehuurd. Deze zullen in de toekomst door middel van drie prijsvragen gehuurd worden (volgens behoefte).
Op basis van bovenstaande argumentatie stelt de gemeenschappelijke aankoopcentrale voor om de opdracht niet te gunnen en de procedure stop te zetten.
DEEL I: GUNNINGSWIJZE
In toepassing van artikel 26, §2 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, geschiedt de overheidsopdracht bij onderhandelingsprocedure met bekendmaking wanneer de aanbestedende overheid meerdere leveranciers raadpleegt en over de voorwaarden van de opdracht onderhandelt met één of meer van hen.
DEEL II: KWALITATIEVE SELECTIE
In toepassing van artikel 58 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011, gaat de aanbestedende overheid over tot selectie van de kandidaten of inschrijvers in de mate dat de noodzakelijke inlichtingen en documenten aantonen dat ze cumulatief voldoen aan:
DEEL III: SPECIFIEKE BEPALINGEN
In toepassing van artikel 35 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, houdt het volgen van een procedure geen verplichting in tot het gunnen of het sluiten van de opdracht. De aanbestedende overheid kan zowel afzien van het gunnen of het sluiten van de opdracht als de procedure herbeginnen, desnoods op een andere wijze.
Het college keurt goed dat de opdracht voor het afsluiten van een raamcontract voor het huren van vorkliften zonder voerder op basis van onderhandelingsprocedure met bekendmaking GAC/2013/2064 wordt stopgezet.