Terug

2014_CBS_00079 - Digitale strategie - Projectvoorstel e-inclusie 'Iedereen Mediawijs' - Bekrachtiging

college van burgemeester en schepenen
vr 03/01/2014 - 09:00 Digitaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Liesbeth Homans, schepen; Sven Cauwelier, waarnemend stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, korpschef; Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2014_CBS_00079 - Digitale strategie - Projectvoorstel e-inclusie 'Iedereen Mediawijs' - Bekrachtiging 2014_CBS_00079 - Digitale strategie - Projectvoorstel e-inclusie 'Iedereen Mediawijs' - Bekrachtiging

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiële opmerkingen

Er zijn geen inkomsten voor de stad Antwerpen, enkel voor de andere partners.
Mocht het projectvoorstel weerhouden worden, dan zal de stad Antwerpen het project co-financieren op basis van het inzetten van bestaand personeel.
Er gaan bijgevolg voor de stad Antwerpen geen inkomsten of extra uitgaven gepaard met dit project.

Aanleiding en context

Mediawijs.be, het Vlaamse Kenniscentrum voor Mediawijsheid, lanceerde in september 2013 een projectoproep “om een publiek-private samenwerking rond mediawijsheid te stimuleren en om innovatie op het niveau van strategie, inhoud, tools en aanpak voor het mediawijsheidsveld mogelijk te maken”. Met de projectsubsidie wil Mediawijs.be de verschillende spelers in het medialandschap aanzetten om inspirerende initiatieven uit te bouwen. Elk project vertrekt vanuit een nood die de media-industrie of het middenveld detecteert bij specifieke doelgroepen en is gericht op het bevorderen van de kennis over de media en het gebruik ervan. Om in aanmerking te komen moet het projectvoorstel een maatschappelijk belang nastreven en aansluiten bij de noden en behoeften van specifieke kansengroepen. Het is de bedoeling dat een voorstel ingediend wordt door actoren uit de publieke en private sector.

Deze projectoproep sluit goed aan bij de ambitie van de stad Antwerpen om zoveel mogelijk Antwerpenaars op het internet te krijgen en vertrouwd te maken met de nieuwe digitale strategie. De communicatie en dienstverlening van de stad Antwerpen zal zoveel mogelijk digitaal verlopen. E-inclusie of digitale inclusie is een belangrijk onderdeel bij de implementatie van de digitale strategie. De stad Antwerpen engageert zich daarom tot het opzetten van gerichte digitale projecten en streeft daarbij een vernieuwende aanpak op vlak van e-inclusie na.

Argumentatie

De stad Antwerpen zet steeds meer in op digitale communicatie en dienstverlening. Om ervoor te zorgen dat de kwetsbare doelgroepen niet uit de boot vallen, is het noodzakelijk dat er acties worden opgezet die ervoor zorgen dat alle inwoners toch toegang krijgen tot de informatie over en diensten van de stad Antwerpen.

Daarom ging de stad Antwerpen een samenwerkingsverband aan met een aantal partners uit de private en publieke sector om een projectvoorstel in te dienen. Het projectvoorstel omvat het maken van promotiefilmpjes die de kansengroepen zullen stimuleren om lokale media te ‘consumeren’ als bron van informatie enerzijds en instructiefilmpjes om hen te informeren over hoe ze die kunnen gebruiken anderzijds.

De volgende partners zijn betrokken bij het projectvoorstel:

  • ATV nv als belangrijke lokale mediapartner;
  • Artesis Plantijn Hogeschool (AP), waarbij de studenten inzichten vergaren in doelgroepgericht communiceren en ervaring opdoen in een professionele werkomgeving;
  • het communicatiebureau Are&Are gespecialiseerd in etnocommunicatie als externe partner voor advies en begeleiding van de hogeschoolstudenten;
  • het Antwerpen.be-centrum van Digipolis Antwerpen;
  • de stedelijke bedrijfseenheden samen leven en ondernemen en stadsmarketing.

De private partner ATV staat formeel in voor de indiening bij Mediawijs.be. Het project werd ingediend op vrijdag 13 december 2013. Het samenwerkingsverband heeft het projectvoorstel gebudgetteerd op 78.581,42 EUR, waarbij een financiering van 42.429,50 EUR gevraagd wordt (of 54 procent van het totaal). De bijdragen van de stad Antwerpen vertaalt zich naar inzet van personeel van de bedrijfseenheden ondernemen en stadsmarketing en samen leven voor een bedrag van 1.645,08 EUR.

Beleidsdoelstellingen

7 - Sterk bestuurde stad
Bewoners, bezoekers, bedrijven en studenten zijn goed geïnformeerd en voelen zich betrokken zodat zij naar eigen vermogen actief kunnen deelnemen aan de stadsgemeenschap
Alle communicatie is relevant, effectief, duidelijk en toegankelijk
Specifieke doelgroepen worden bereikt door een aanpak op maat

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college bekrachtigt dat het projectvoorstel ‘Iedereen Mediawijs’ ingediend werd bij Mediawijs.be. Om het projectvoorstel te realiseren werd een samenwerkingsverband met de volgende partners aangegaan:

  • Are&Are;
  • Artesis Plantijn Hogeschool;
  • ATV nv;
  • Antwerpen.be-centrum;
  • de stad Antwerpen.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen voor de stad of het OCMW.

Bijlagen

  • formulier_oproep_mediawijs.be_projecten_2013 iedereen mediawijs finaal.pdf
  • begroting iedereen mediawijs finaal.pdf