Terug

2014_IP_00016 - 2014_IP_00016 - Interpellatie van raadslid Elsa Jacobs: parkeerproblemen Sportpaleis

districtsraad Deurne
do 23/01/2014 - 20:00 districtshuis Deurne
Behandeld

Samenstelling

Aanwezig

Peter Wouters, voorzitter districtsraad; Ariane Van Dooren, districtsschepen; Tjerk Sekeris, districtsschepen; Walter Verbruggen, districtsraadslid; Marina Rothmayer, districtsraadslid; Guy Dirckx, districtsraadslid; Frank Geudens, districtsraadslid; Jan Van Wesembeeck, districtsraadslid; Wendy van Dorst, districtsraadslid; Lucien Jacobs, districtsraadslid; Vera Verbist, districtsraadslid; Oussama El Aboussi, districtsraadslid; Peggy Pooters, districtsraadslid; Philip Van Acker, districtsraadslid; Linda Van Eester, districtsraadslid; Aziza Falki, districtsraadslid; Karen Maes, districtsraadslid; Fatima El Farisi, districtsraadslid; Koen Maes, districtsraadslid; Freya Van Alsenoy, districtsraadslid; Marie-Rose Snykers, districtsraadslid; Maarten Goetstouwers, districtsraadslid; Elsa Jacobs, districtsraadslid; Bruno Denys, districtsraadslid; Kristof Vissers, districtsraadslid; Raymond Van de Wouwer, districtsraadslid; Josephus Braam, districtsraadslid; Erwin Eestermans, districtssecretaris

Verontschuldigd

Arfan Saber, districtsraadslid; Mieke De Wispeleir, plaatsvervangend districtssecretaris

Secretaris

Erwin Eestermans, districtssecretaris

Voorzitter

Peter Wouters, voorzitter districtsraad
2014_IP_00016 - 2014_IP_00016 - Interpellatie van raadslid Elsa Jacobs: parkeerproblemen Sportpaleis 2014_IP_00016 - 2014_IP_00016 - Interpellatie van raadslid Elsa Jacobs: parkeerproblemen Sportpaleis

Motivering

Indiener(s)

Elsa Jacobs

Gericht aan

Peter Wouters

Tijdstip van indienen

vr 17/01/2014 - 13:40

Toelichting

De parkeerproblemen  in de wijken Kronenburg en ten Eekhove veroorzaakt door de evenementen in het Sportpaleis.

Het parkeerprobleem  bestaat al sinds het  1ste MER, 20 jaar geleden. Als gevolg hiervan werd er een blauwe zone ingericht. Die zone maakt het voor bewoners allesbehalve makkelijk om in weekenden en ’s avonds bezoek te ontvangen van familie en vrienden.

Destijds is door de H. Van Cauwenbergh, schepen mobiliteit, beloofd  dat de verkeersproblematiek  en de blauwe zone, zou geëvalueerd worden en gecommuniceerd met de bevolking .  De stadsontwikkelingsdienst AG Stan (die nu moet verdwijnen wegens besparingen) monitort de gevolgen voor de buurt en maakt jaarlijks een verslag op.

Voor de bewoners worden de eigen parkeerproblemen steeds groter. De overlast van het verkeer tot diep in de nacht en het wild parkeren in de blauwe zone neemt toe in de wijken in de omgeving van het Sportpaleis.

AG Stan herhaalt dat er steeds minder klachten zijn , maar dit spreek de klachten van de buurt tegen.  Op dit moment loopt er een affichecampagne gericht naar het stadsbestuur, het provinciebestuur en NV Sportpaleis. De buurtbewoners zien  geen vooruitgang maar zien de problemen nog toenemen als gevolg van het nieuwe MER van het sportpaleis dat op 01/11/2013 in ging.

Veel buurtbewoners hebben beroep aangetekend tegen dit MER om dit probleem aan te kaarten  en hierover is bij mijn weten nog geen beslissing getroffen door het Vlaams Gewest.

In het geupdate evenementenvervoerplan  staat dat de Evenementenhal ,Sportpaleis-, Arena-Hospitality Center vanaf 01/11/2013 31.409 bezoekers  wil ontvangen. Hierin staat dat er in totaal 4.000 parkeerplaatsen moeten beschikbaar zijn voor een ontvangstcapaciteit van 24.007 personen. (p 12).

Door de toename van het bezoekersaantal  zijn er onvoldoende parkeerplaatsen en daarom verwijst men naar de straten waar nog parkeerplaatsen beschikbaar zijn. Buiten de Bisschoppenhoflaan is geen enkele straat van de wijken ten Eekhove en Kronenburg opgenomen. Dus dit klopt niet.

Vragen:

1. De jaarlijkse evaluatie van het evenementenvervoerplan wordt gepland in de eerste 15 dagen van maart met vertegenwoordigers van De Lijn, Stad Antwerpen en het Sportpaleis. Hoe worden de buurtbewoners betrokken bij deze evaluatie? Hoe worden zij bevraagd?

2. Wat gaat er gebeuren met het evenementenvervoerplan nu  AG Stan zal verdwijnen en wie monitort nu het verkeer?

3. Wat is de visie  van het districtsbestuur om het parkeerprobleem aan het Sportpaleis nu en in de toekomst op te lossen? Wat gaat het district doen om de auto’s van de bezoekers van het Sportpaleis uit de woonwijken te weren? Wat gaat het district doen om van de 2 wijken Kronenburg en ten Eekhove in Deurne terug een woonzone ipv een parkeerzone te maken?

4. Is er al een goedkeuring van het MER en kan men zonder goedkeuring reeds het bezoekersaantal opdrijven?

Bespreking

Antwoord

Districtsraadslid Elsa Jacobs licht toe.
Gehoord de tussenkomst van districtsraadsleden Jan Van Wesembeeck, Walter Verbruggen, Frank Geudens.
Districtsschepen Tjerk Sekeris antwoordt.
Na de repliek van districtsraadslid Elsa Jacobs wordt het debat afgesloten.

ma 27/01/2014 - 14:11