Adviesbevoegdheid districten :
Bij gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000 (jaarnummer 619) werd de overdracht van de bevoegdheden aan de districten geregeld. Voor het geven van nieuwe straatnamen is het district niet bevoegd maar kan op basis van artikel 76 van het basisreglement bestuurlijke organisatie advies uitbrengen over zaken die bovenlokaal zijn, maar het district aanbelangen.
In de stad Antwerpen bestaat er een straatnamencommissie. De stadssecretaris zit de commissie voor. Het stadsarchief en de districten nemen een adviserende rol op. De gemeenteraad keurde in de gemeenteraadszitting van 21 september 2009 de procedures die de straatnamencommissie volgt, goed. De rol van de districten wordt hier aangescherpt. Bij de benoeming van de lokale straten worden de districten maximaal betrokken en wordt er maximaal rekening gehouden met hun advies. Om tot een advies te komen raadpleegt het districtscollege de lokale cultuurraad en de districtsraad. De maximum termijn om advies te verstrekken wordt vastgesteld op 2 maanden.
Toelichting :
Een onbenoemd plein situeert zich tussen de gebouwen gelegen Charles De Costerlaan 7-13, Willem Elsschotstraat 1-3, achterzijde Ernest Claesstraat 10-16 en Charles De Costerlaan (zijde Waaslandtunnel).
Bij verschillende instanties en de bevolking staat het bekend als “het plein achter de Chicago, het basketbalplein achter de Chicago, het voetbalplein achter de Chicago, het plein waar Muziek in de Wijk plaats vindt, het plein…” Kortom, niemand raakt er nog wijs uit.
Door telkens “Chicago” te moeten uitspreken blijft dit plein ook verbonden aan de negatieve connotatie die in het verleden gekoppeld werd aan één van de aangrenzende appartementsgebouwen.
Het plein heeft een oppervlakte van 15.000m2. Momenteel wordt het enkel gebruikt om te basketten en te voetballen. Met wat creativiteit kan het plein nog veel meer mogelijkheden bieden.
Om het plein een positieve impuls te geven zou het wenselijk zijn om dit plein effectief een naam te geven. Het “Elegastenplein” past in het verlengde van de dichters, schrijvers, legendes waarnaar de straten van LO worden genoemd.
Voorstel van advies :
De districtsraad adviseert het stadsbestuur om het plein gelegen tussen de gebouwen Charles De Costerlaan 7-13, Willem Elsschotstraat 1-3, achterzijde Ernest Claesstraat 10-16 en Charles De Costerlaan (zijde Waaslandtunnel)te benoemen.
De districtsraad suggereert een naam die past in het verlengde van dichters, schrijvers en legenden waarnaar de straten van Linkeroever worden vernoemd.
Zodat dit plein een positieve naam krijgt, opgewaardeerd wordt en mee op de kaart kan gezet worden.
De districtsraad Antwerpen keurt eenparig het volgende besluit goed.
ma 20/01/2014 - 20:48