Terug

2014_MV_00006 - 2014_MV_00006 - Mondelinge vraag van raadsleden Tatjana Scheck, Catherine Van De Heyning: Uitbreidingsplannen KMDA

districtsraad Antwerpen
ma 20/01/2014 - 20:00 Raadzaal
Behandeld

Samenstelling

Aanwezig

Marco Laenens, voorzitter districtsraad; Chris Anseeuw, districtsraadslid; Anne Poppe, districtsraadslid; Lieve Stallaert, districtsschepen; Tatjana Scheck, districtsraadslid; Paula De Brie, districtsraadslid; Nick De Wilde, districtsraadslid; Philip Maes, districtsraadslid; Christophe Wuyts, districtsraadslid; Dirk Vanlommel, districtsraadslid; Samuel Markowitz, districtsraadslid; Zuhal Demir, voorzitter districtscollege; Nadine Peeters, districtsraadslid; Willem-Frederik Schiltz, districtsschepen; Sener Ugurlu, districtsraadslid; Karima Amaliki, districtsraadslid; Marita Wuyts, districtsraadslid; Paul Cordy, districtsschepen; Imade Annouri, districtsraadslid; Sofie Mertens, districtsraadslid; Jan van der Vloet, districtsraadslid; Annie Bwatu Nkaya, districtsraadslid; Cordula Van Winkel, districtsraadslid; Tom Van den Borne, districtsschepen; Walter Van Hove, districtsraadslid; Catherine Van De Heyning, districtsraadslid; Jeroen Denissen, districtsraadslid; Anton Geerts, districtsraadslid; Ilona Van Looy, districtsraadslid; Jan Kruyniers, districtsraadslid; Lutgardis van Craenenbroeck; Herald Claeys, districtssecretaris

Afwezig

Ann Vylders, districtsraadslid; Hussain Syed Riaz, districtsraadslid

Secretaris

Herald Claeys, districtssecretaris

Voorzitter

Marco Laenens, voorzitter districtsraad
2014_MV_00006 - 2014_MV_00006 - Mondelinge vraag van raadsleden Tatjana Scheck, Catherine Van De Heyning: Uitbreidingsplannen KMDA 2014_MV_00006 - 2014_MV_00006 - Mondelinge vraag van raadsleden Tatjana Scheck, Catherine Van De Heyning: Uitbreidingsplannen KMDA

Motivering

Indiener(s)

Tatjana Scheck, Catherine Van De Heyning

Gericht aan

Marco Laenens

Tijdstip van indienen

za 18/01/2014 - 18:09

Toelichting

Onlangs lichtte Kmda haar plannen toe voor de uitbreiding van de zoo van Antwerpen. Het nieuwe plan zal zonder twijfel onze zoo beter en aangenamer maken.Alleen het plan van de zoo om een tot 10 meter hoge muur te bouwen aan de kant van de Ommeganckstraat stuitte zeer begrijpelijk op protest van de buurt. Getuige daarvan de vele buurtbewoners die aanwezig waren op de infovergadering van de zoo. Weliswaar gaan deze plannen niet uit van district noch zijn zij een districtsbevoegdheid, maar gezien de grote impact op de leefbaarheid van de buurt de volgende vragen:

1. Heeft het district reeds contact gehad met de zoo over de uitbreidingsplannen van de zoo, in het bijzonder de muur die er zou komen aan de kant ommeganckstraat?
2. Zal het district initiatief nemen om samen met de buurt en de zoo te zoeken naar een leefbare oplossing, concreet kan daarbij gedacht worden aan een verlaging van de muur of een vergroening van de muur?