Terug

2014_CBS_02193 - Procesaudit inboedels - Plan van aanpak - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 28/02/2014 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Liesbeth Homans, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2014_CBS_02193 - Procesaudit inboedels - Plan van aanpak - Goedkeuring 2014_CBS_02193 - Procesaudit inboedels - Plan van aanpak - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiële opmerkingen

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen voor de stad of het OCMW.

Aanleiding en context

Het college nam kennis van het rapport procesaudit inboedels, versie eindrapport op 20 december 2013 (jaarnummer 12973).
Dit eindrapport is een vervolg op een eerder door het college goedgekeurde auditrapport ( goedgekeurd op 16 december 2011, jaarnummer 16548).
 
Er werden in dit rapport een aantal aandachtspunten besproken, en conclusies vervat. Tevens werden er een aantal optimalisatiemogelijkheden in kaart gebracht.
Aan de hand van deze aanbevelingen werd een plan van aanpak opgemaakt, met als doel een strakkere werkwijze vanaf het moment van de aanname goederen, tot en met het tijdelijk bewaren van de goederen in het magazijn inboedels.

Argumentatie

Dit plan van aanpak gaat verder in op de aanbevelingen die in het auditrapport (A011042) zijn vervat.
Er werden een achttal aandachtspunten weergegeven.
De bedrijfseenheid stadsbeheer biedt in dit plan van aanpak voor elk aandachtspunt een voorstel of visie, en werkt deze verder uit in het voorjaar 2014.

Juridische grond

De artikelen 99 tot 101 van het Gemeentedecreet regelen de interne controle binnen de gemeentelijke diensten.
Met het gemeenteraadsbesluit van 28 april 2008 (jaarnummer 729) werd het gewijzigde reglement houdende de 'Organisatie van de stedelijke interne auditdienst en de oprichting van een auditcomité' opgenomen in het basisreglement bestuurlijke organisatie stad Antwerpen.

Beleidsdoelstellingen

7 - Sterk bestuurde stad
Het logistiek beheer bereikt het best mogelijk resultaat zowel intern als voor de burger
Alle facetten van de logistieke keten worden efficiënt en maximaal groepsbreed georganiseerd
De logistieke middelen worden kostenefficiënt, klantgericht en transparant geëxploiteerd

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt het plan van aanpak, opgesteld door de bedrijfseenheid stadsbeheer naar aanleiding van het auditrapport A011042 proces audit inboedels, goed.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen voor de stad of het OCMW.

Bijlagen

  • 20140130b_Plan_van_Aanpak_procesaudit_Inboedels[1].doc