Met het besluit van de gemeenteraad van 20 maart 2000 (jaarnummer 619), aangepast bij het gemeenteraadsbesluit 21 oktober 2002 (jaarnummer 2307), kregen de districten de bevoegdheid over het decentraal publiek domein, groenvoorziening en openbare werken.
Het college is bevoegd voor bovenlokale speelterreinen.
|
Fase |
Actie |
Datum |
Jaarnummer |
| project Ruggeveld-Boterlaar-Silsburg. Masterplein | goedkeuring college | 17 december 2010 |
15980 |
| aanvraag speelzone Park Groot Schijn | goedkeuring college | 28 september 2012 |
10132 |
| goedkeuring districtscollege Deurne |
11 maart 2013 | 68 | |
| opstarten procedure | goedkeuring college | 20 december 2013 | 13072 |
| projectdefinitie en concept | gunstig advies districtscollege Deurne |
3 februari 2014 | 27 |
Het college keurde op 20 december 2013 (jaarnummer 13072) de opstart van de procedure goed voor de aanleg van een speelzone (speelbos) in park Groot Schijn te Deurne.
Het districtscollege van Deurne bracht gunstig advies uit op 3 februari 2014 (jaarnummer 27).
De bedrijfseenheid stadsontwikkeling legt nu de projectdefinitie en concept ter goedkeuring voor.
Het speelbos maakt deel uit van het Masterplan Ruggeveld – Boterlaar – Silsburg.
Het gebied ingesloten tussen de snelweg, de Ruggeveldlaan, het Groot Schijn en de Koude Beek is aangewezen als speelbos. Hierbij geeft het RUP (Ruimtelijk uitvoeringsplan) een zone aan van 3ha waar een meer intensief ingericht gedeelte kan komen. In het natuurgedeelte is het ook toegelaten om te spelen. Hierbij dient de functie natuur gewaarborgd te blijven.
Vlekkenplan/concept:
Het masterplan voorziet een cirkelvormig pad van gebroken schelpen. Voor het pad moeten geen bomen gekapt worden. Het pad is 400 m lang en 2 m breed. Het pad biedt structuur, kan als toezichtzone gebruikt worden en zorgt ervoor dat kinderen niet verloren lopen.
Dwars door het speelbos komt een kronkelig avonturenparcours vol met klim- en evenwichtstoestellen.
De inkomzone aan de kant van de Ruggeveldlaan wordt mee opgenomen in de padenstructuur van het masterplan. Aan het begin van het avonturenparcours komt een zittribune waar grote groepen kunnen verzamelen. De tribune kan met gerecupereerd zand (van het schelpenpad) opgebouwd worden.
In het midden van het speelbos, in een lob van het avonturenparcours, komt het formele speelgedeelte van het speelbos. Hier komt een grote (klim)toren, met gecombineerde speeltoestellen.
Rond de formele speelzone, tot tegen het schelpenpad, komt de informele speelzone. In dit gedeelte zullen er hopen takken en gevelde bomen liggen om mee (op) te spelen. Met de takken kunnen er kampen gebouwd worden.
Buiten het schelpenpad wordt een extensief groenbeheersplan toegepast, binnen het schelpenpad een intensief. In het extensief gedeelte kunnen els, wilg en hazelaar bij geplant worden, dit zorgt voor een veilige buffer naar het water toe. Het snoeihout van deze bomen kan gebruikt worden in de informele speelzone.
Op 28 november 2013 bracht de speelruimtevergadering gunstig advies uit.
Het college keurt de projectdefinitie en het concept van 28 november 2013 goed voor het aanleggen van een speelzone (speelbos) in park Groot Schijn te Deurne.
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
| SWO |
Communicatie en participatie traject opstarten |