Terug

2013_MV_00281 - 2013_MV_00281 - Mondelinge vraag van raadslid Sven Geysemans: besparingen personeel

districtsraad Wilrijk
do 05/12/2013 - 20:00 raadzaal districtshuis Wilrijk
Behandeld

Samenstelling

Aanwezig

Kristof Bossuyt, voorzitter van de districtsraad; Linda Verlinden, districtsschepen; Robert Moens, districtsschepen; Hans Ides, districtsschepen; Eric Huijbrechts, districtsraadslid; Viviane Wittock, districtsraadslid; Wenefrida Geens, districtsraadslid; Johan Peeters, districtsraadslid; Leopold Rouchet, districtraadslid; Christiana Matthijssens, districtsraadslid; Sophie Stukken, districtraadslid; Martine Depauw, districtsraadslid; Frieda De Wever, districtsraadslid; Sven Geysemans, districtsraadslid; Hicham El Mzairh, districtsraadslid; Jef Eggermont, districtsraadslid; Alexandra D'Archambeau, districtsraadslid; Tom Verstraelen, districtsraadslid; Magda Biesemans, districtsraadslid; Tamara Coomans, districtsraadslid; Mouchi Mhaouchi, districtsraadslid; Jan Schaut, districtssecretaris

Afwezig

Wouter Van Damme, districtsraadslid; Danny Raets, waarnemend districtssecretaris

Verontschuldigd

Werner Theuns, districtsschepen

Secretaris

Jan Schaut, districtssecretaris

Voorzitter

Kristof Bossuyt, voorzitter van de districtsraad
2013_MV_00281 - 2013_MV_00281 - Mondelinge vraag van raadslid Sven Geysemans: besparingen personeel 2013_MV_00281 - 2013_MV_00281 - Mondelinge vraag van raadslid Sven Geysemans: besparingen personeel

Motivering

Indiener(s)

Sven Geysemans

Gericht aan

Kristof Bossuyt

Tijdstip van indienen

ma 02/12/2013 - 17:13

Toelichting

Op de gemeenteraad van 19 november j.l. werd er door Schepen Van Campenhout een lijst bezorgd aan de raadsleden met ‘goedgekeurde budgetoptimalisaties personeel’. Een aantal van deze optimalisaties hebben directe invloed op de werking van de districten en hun bevoegdheden, zoals de ‘Omvorming van groenonderhoud : van voldoende onderhouden  naar matig onderhouden’, wat resulteert in 30 VTE minder, of de ‘Invoering digitalisering klantenmanagement’, waardoor er 13 VTE minder nodig zullen zijn, de ‘Optimalisatie jeugdwerking’  - 3,5 VTE, en nog een heel aantal andere ingrepen. Andere besparingen op personeel wil men  bvb. via de ‘decentrale taken financiën’ - 10 VTE of via de ‘optimalisatie matrixwerking communicatie’ - 12 VTE. Er wordt ook geknipt in de openingsuren van de bibliotheken - 7 VTE.

Deze ingrepen kunnen in meer of mindere mate een invloed hebben op Wilrijk. Zou u me kunnen vertellen in hoeverre dit district op de hoogte was van deze beslissingen, of dit al met het college en/of de districtssecretaris is doorgesproken en welke gevolgen deze ‘optimalisaties’  specifiek voor ons district zullen hebben?

Bespreking

Antwoord

Districtsraadslid Sven Geysemans licht de mondelinge vraag toe.

Voorzitter van de districtsraad Kristof Bossuyt antwoordt:

"De voorstellen die het college heeft goedgekeurd zijn (en waarvan de lijst op de GR is uitgedeeld) zijn voorstellen tot besparing van het management team die de dienstverlening aan burgers, sportclubs, … niet verminderen (mogelijk wel veranderen, bv een sportclub die zelf de sporthal kan openen in plaats van daarvoor op een zaalwachter te moeten beroep doen).

Het gaat er dus over of we dienstverlening meten in het aantal medewerkers dat ermee bezig is, of liever in het resultaat voor de burger."

do 12/12/2013 - 16:40