De besparingsronde die de stad Antwerpen vorige maand bekend maakte, lokte heel wat reacties uit. Bezorgdheid rond cijfers die bekend gemaakt worden, maar ook ongerustheid over hetgeen niet bekend gemaakt werd.
Afgelopen districtsraad hoorden we het de districtsvoorzitter al zeggen dat Borgerhout minder geld zal krijgen! Over welke bedragen gaat het dan? Zijn er verschillen met de andere districten? Welke argumenten worden hiervoor aangehaald?
Een ander cijfer dat ons zorgen baart, zijn de 1420 jobs die niet vervangen zullen worden aan de stad. Is het district Borgerhout al op de hoogte in welke mate zij de klappen mee zullen moeten opvangen? Is er bekend in welke dienstverlening geknipt zal moeten worden en welke effecten dat zal hebben op de bewoners van Borgerhout? Heeft het district inspraak in hoe de loketfuncties georganiseerd zullen worden, op de laagdrempeligheid van de dienstverlening en hoe deze aangepast wordt op de noden van de Borgerhoutse bevolking?
Gehoord de toelichting van raadslid Sofie Sas.
Gehoord de repliek van districtsschepen Roger Koreman:
Zoals we met de Begrotingsbespreking 2014 zullen aantonen op de DR van 25 november 2013 is er een vermindering in dotaties aan de districten.Zo worden de exploitatiekosten niet meer geïndexeerd en blijven onveranderd tot 2019 op € 690400 , de investeringen worden verhoogd per jaar met 1% dus van € 1315900 tot € 1383000 in 2019. Wel werd de subsidiepot DOF ( district ontwikkeling fonds ) éénmalig als een extra dotatie toegevoegd aan onze middelen volgens de gekende parameters van € 608.154,14 . ( €1 voor €1). Van hieruit proberen we de maximale dienstverlening en de vragen van bewoners tegemoet te komen. Dit zijn zaken die we echt kennen. Voor de rest moeten we verder gaan op de tekst van de persconferentie van het stadscollege. Hoe dit cijfermatig en in MJ Planning wordt ingevuld zullen we maar eerst te weten komen na de begrotingsbespreking op stadsniveau. Wat onthouden we vanuit de algemene pers tekst. Voorzien van parkeermogelijkheden op en rond het Moorkensplein (+ 500.000 op bestaande budget) Buurtparking op het Laar. Het zal aan de gemeenteraadsleden in de gemeenteraad van de verschillende partijen zijn om zich goed te informeren over de cijfers en de daaraan gekoppelde projecten.
Over uw andere vraag aangaande de beoogde afvloeiing van 1420 jobs in Antwerpen , moet ik je melden dat personeel niet tot de bevoegdheid van het district behoort. Toch proberen we in te schatten wat het effect zal zijn van de aangekondigde personeelsverminderingen en veranderingen op het gebied van dienstverlening. Acuut is de voorlopige niet vervanging van onze consulente Senioren werking. Gezien er geen aanwervingen meer gebeuren moet dit vanuit de pool personeel komen. Op het secretariaat worden 2 personen niet meer vervangen die met pensioen gaan. Voorlopig is er geen inkrimping op de district gebonden werkingen , zoals Jeugd, Sport en Cultuur.. Hoe de evolutie in de loketwerking zal zijn , is nog af te wachten. We betreuren dat op het vlak van dienstverlening en communicatie wordt bespaard.
Gehoord de repliek van raadslid Sofie Sas.
ma 28/10/2013 - 15:38