Terug

2013_CBS_12985 - Werk en economie - Digitale ontsluiting horecasector. Samenwerking - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 20/12/2013 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Liesbeth Homans, schepen; Serge Muyters, korpschef; Roel Verhaert, stadssecretaris

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2013_CBS_12985 - Werk en economie - Digitale ontsluiting horecasector. Samenwerking - Goedkeuring 2013_CBS_12985 - Werk en economie - Digitale ontsluiting horecasector. Samenwerking - Goedkeuring

Motivering

Algemene financiële opmerkingen

Dit besluit heeft geen financiële gevolgen voor de stad Antwerpen aangezien de voorziene kosten verrekend worden op de dotatie die de stad Antwerpen aan de stedelijke regie vzw voor Werk en Economie verstrekt.

Aanleiding en context

Het bestuursakkoord van de stad Antwerpen 2013-2018 benadrukt het belang van de zelfstandige ondernemer voor de stad Antwerpen en stelt dat de stad Antwerpen een beleid wil voeren dat zelfstandige ondernemers extra kansen geeft. Initiatieven van de ondernemers en ondernemersorganisaties zelf kunnen bijdragen om de daaruit afgeleide doelstellingen met betrekking tot handel en horeca in de stad Antwerpen te realiseren.

Het verzamelen van voldoende gedetailleerde gegevens over deze ondernemers is van belang om er op een efficiënte manier (digitaal) mee te kunnen communiceren. Dat geldt zowel voor Federatie Horeca Provincie Antwerpen als voor de stad Antwerpen.

Federatie Horeca Provincie Antwerpen is een project gestart om een databank (product) en afgeleiden (diensten) samen te stellen waarvan Federatie Horeca Provincie Antwerpen en de stad Antwerpen gezamenlijk gebruik kunnen maken (met respect voor de privacy van gegevens). De afgeleiden kunnen voor Federatie Horeca Provincie Antwerpen een business-to-consumer doel hebben, voor Werk en Economie is dit gericht op business-to-business gebruik. Federatie Horeca Provincie Antwerpen vroeg een financiële bijdrage aan de stad Antwerpen voor dit project.

Argumentatie

De eerste fase in het project van Federatie Horeca Provincie Antwerpen is dat Federatie Horeca Provincie Antwerpen de beschikbare gegevens van horecazaken verrijkt met gegevens voor een efficiënte digitale communicatiestrategie, zoals e-mailadressen en de aard van de zaak.

Hiervoor vraagt Federatie Horeca Provincie Antwerpen de medewerking van de stad Antwerpen. De stad Antwerpen zal de verzamelde gegevens ook kunnen gebruiken voor eigen communicatie, binnen de realisatie van de doelstellingen van de stad Antwerpen.

De stad Antwerpen wil deze samenwerking aangaan door binnen de goedgekeurde toelage aan vzw Werk en Economie de helft van de kosten van het verzamelen van gegevens te financieren via een samenwerkingsovereenkomst met Federatie Horeca Provincie Antwerpen, met een maximum van 4.000,00 EUR (inclusief btw).

Hierbij wordt rekening gehouden met de wet van 5 december 1992 tot bescherming van de persoonlijke levenssfeer ten opzicht van de verwerking van persoonsgegevens.

Dit impliceert onder meer dat, voor wat de gegevens betreft van natuurlijke personen/handelaars, vóór de gegevens worden verzameld, de verantwoordelijke voor de verwerking van de gegevens bij de Privacycommissie aangifte moet doen van die verwerking. Verder moet de verantwoordelijke voor de verwerking:

  • aangeven waarom hij persoonsgegevens wil verkrijgen;
  • zijn contactgegevens doorgeven;
  • laten weten wie de gegevens zal krijgen;
  • vermelden dat de betrokken persoon het recht heeft zijn gegevens in te kijken en te verbeteren;
  • vermelden dat de betrokken persoon zich kosteloos mag verzetten tegen het gebruik van zijn gegevens voor direct marketing, zoals bijvoorbeeld reclameacties.

Beleidsdoelstellingen

Antwerpen verbetert de handelsfunctie in de commerciële kernen in heel Antwerpen door een actief detailhandels- en horecabeleid te voeren
Tegen 2013 is een horecabeleidsplan opgesteld en uitgevoerd in een horeca-actieplan
Tegen 2013 is het in 2008 opgeleverde horecabeleids- en actieplan via concrete acties uitgevoerd.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de samenwerking tussen Werk en Economie en de Federatie Horeca Provincie Antwerpen goed.

Artikel 2

Het college geeft opdracht aan:

OS/WNE Om een samenwerkingsovereenkomst af te sluiten met Federatie Horeca Provincie Antwerpen met betrekking tot de eerste stap in de digitale ontsluiting van de horecasector, namelijk het verrijken van de gegevens van de Antwerpse horecazaken.
OS/WNE Om verdere afspraken te maken met Federatie Horeca Provincie Antwerpen over de verantwoordelijkheid bij het verwerken van de gegevens en de aangifte bij de Privacycommissie en van de nodige zaken zelf melding te doen bij de Privacycommissie.
OS/WNE en OS/TNC Om samen met Federatie Horeca Antwerpen te bekijken hoe in de toekomst verder kan samengewerkt worden rond de digitale ontsluiting zodat de gegevens optimaal benut worden.

 

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen voor de stad of het OCMW.