Voor het project Cultuurdagen voor kinderen werden de kosten begroot op 10.000,00 EUR in totaal, voor 6 cultuurcentra Nova, Costa, cultureel centrum Link, Stadsmagazijn, Oude Badhuis en cultureel centrum Luchtbal.
De uitgave voor Cultuurdagen voor kinderen bedraagt voor het district Antwerpen 10.000,00 EUR. De verrekening gebeurt op de doelstelling SDAN040301 “De uitbouw van een ruim en divers aanbod van kwalitatieve lokale culturele activiteiten in het hele district”.
Het beschikbare krediet van de doelstelling SDAN040301 op budgetpositie 61 bedraagt 65.153,28 EUR.
De financieel beheerder verleent zijn visum, conform artikels 94 en 160 §2 van het Gemeentedecreet.
Binnengemeentelijke decentralisatie
Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000, jaarnummer 619, en bij collegebesluit van 16 maart 2000, jaarnummer 3984, werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, jaarnummer 11543, en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, jaarnummer 2307, werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd.
In zitting van 16 maart 2000, jaarnummer 3984, besliste het college van burgemeester en schepenen het lokaal beleid inzake cultuur en feestelijkheden over te dragen naar de districten. Het district is bevoegd voor lokaal cultuurbeleid.
Voor elke vakantie zoeken ouders naar betaalbare, laagdrempelige en boeiende activiteiten voor hun kinderen. Vaak draait het aanbod rond sport en recreatie. Cultuur komt nauwelijks aan bod. Vanuit deze observatie en vanuit een samenwerking tussen de cultuurcentra district Antwerpen, de jeugddienst district Antwerpen, algemeen onderwijsbeleid (AOB) en OCMW dienst vrije tijd werd het project 'Cultuurdagen voor kinderen' opgezet. De Cultuurdagen voorzien kinderen van 6 tot 12 jaar van een kwaliteitsvol vakantieaanbod.
Dit concept ging reeds enkele keren door in Costa Sint Andries, met succes. Voor de herfstvakantie van 2013 zullen Cultuurdagen voor kinderen worden uitgerold in 6 cultuurcentra (cc Luchtbal, costa, nova, cc Link, het Oude Badhuis, Stadsmagazijn). Vanaf 2014 zal ook Permeke meedoen.
Per plek kunnen 20 tot 30 kinderen worden ondergebracht, dus vanaf 2014 zijn dit maximum 210 kinderen (we bekijken of dit cijfer kan groeien). Voor 2013 is 10.000,00 EUR voorzien voor alles vanuit de restkredieten van 2012, vanaf 2014 is dit 15.000,00 EUR (exclusief monitoren jeugddienst), voorzien in de meerjarenplanning van het district. Voor de herfstvakantie (4 dagen) komt dit op een totaalbudget van 40,00 EUR normaal tarief, 20,00 EUR omnio. Inschrijven is verplicht en aangewezen voor een hele week (niet verplicht). Het OCMW kan nog additionele kortingen aanbieden aan klanten. Attest voor mutualiteit en attest voor belastingen kunnen worden meegegeven.
Het cultureel programma wordt samengesteld door AOB, in nauwe samenspraak met de cultuurcentra’s en de jeugddienst. De jeugddienst voorziet per plek telkens 2 monitoren (screening, aanstelling en administratie). Het spreekt voor zich dat het gemotiveerde en ervaren monitoren dienen te zijn, gezien maximun 30 personen.
De Cultuurdagen voor kinderen worden grotendeels gefinancierd door het district Antwerpen, op het budget cultuur.
Met het initiatief Cultuurdagen voor kinderen willen 6 verschillende cultuur- en ontmoetingscentra van het district kinderen een kans bieden om op een laagdrempelige manier aan cultuur te doen tijdens de herfstvakantie.
Voor het culturele aspect van het project werden de kosten begroot op 10.000,00 EUR in totaal, voor maximum 6 cultuurcentra waarbij een totaal van 180 kinderen kan bereikt worden voor de duur van de herfstvakantie.
Het bedrag wordt vastgelegd op budgetpositie 611 op de doelstelling SDAN040301 “De uitbouw van een ruim en divers aanbod van kwalitatieve lokale culturele activiteiten in het hele district”.
Dit bedrag wordt betaald op de rekening van de vzw Lokaal Cultuurbeleid.
Bevoegdheid
Artikel 57 §3,4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten. Met het gemeenteraadsbesluit van 17 september 2007, jaarnummer 1932 besliste de gemeenteraad de bevoegdheidsverdeling tussen college en gemeenteraad inzake overheidsopdrachten analoog van toepassing te maken op de districten.
VZW Lokaal Cultuurbeleid (LCB)
De gemeenteraad besliste op 25 februari 2008 (jaarnummer 318) tot de hervorming van de vzw’s financieel beheer cultuurcentra naar vzw’s lokaal cultuurbeleid (LCB) per district. Op 19 december 2008 nam het college kennis van de goedkeuring door de algemene vergadering van de samenwerkingsovereenkomst tussen de stad Antwerpen en de vzw lokaal cultuurbeleid districten Antwerpen, Berchem, Berendrecht-Zandvliet-Lillo, Deurne, Ekeren, Hoboken, Merksem en Wilrijk.
Op 24 april 2007 keurde de districtsraad de strategische doelstellingen van het cultuurbeleidsplan 2008-2013 van het district Antwerpen goed (jaarnummer 613).
Met het gemeenteraadsbesluit van 17 september 2007, jaarnummer 1932 besliste de gemeenteraad de bevoegdheidsverdeling tussen college en gemeenteraad inzake overheidsopdrachten analoog van toepassing te maken op de districten.
Wet op de overheidsopdrachten
Artikel 26, §1, 1°, a) en f) van de wet van 15 juni 2006 bepaalt dat de werken, levering en diensten die wegens hun technische of artistieke specificiteit of omwille van de exclusieve rechten slechts aan een bepaalde aannemer, leverancier of dienstverlener kunnen worden toevertrouwd, mogen worden gegund op basis van een onderhandelingsprocedure.
In het kader van het decreet lokaal cultuurbeleid stelt de stad een strategische meerjarenplanning op waarin de beleidsprioriteiten van het lokaal cultuurbeleid worden uitgewerkt. ‘Iedereen vindt in Antwerpen een veelzijdig lokaal cultuuraanbod en het forum om zichzelf te ontplooien’ is de strategische doelstelling die in de meerjarenplanning opgenomen werd voor de uitwerking van het lokaal cultuurbeleid.
De concrete uitwerking van deze centrale strategische doelstelling gebeurt grotendeels in de districten, de cultuurwerking in de districten vormt de basis van het lokaal cultuurbeleid. In de voorbije beleidsperiode werd de werking al sterk gedecentraliseerd met de oprichting van een vzw lokaal cultuurbeleid in elk district. In de nieuwe meerjarenplanning wordt op de ingeslagen weg verder gegaan, het zwaartepunt van de werking van het lokaal cultuurbeleid zal nog meer op het district komen te liggen en op maat van het district georganiseerd.
De uitvoering van de meerjarenplanning van het lokaal cultuurbeleid in de districten gebeurt via de vzw’s lokaal cultuurbeleid. De cultuurdagen voor kinderen worden opgenomen in de meerjarenplanning. Exclusiviteit is gebaseerd op deze unieke nauwe samenwerking tussen de lokale culturele partners.
Het districtscollege keurt de financiële inbreng van het district voor het project Cultuurdagen voor kinderen voor de herfstvakantie 2013 goed.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Cultuurdagen voor kinderen IBAN BE50 7795 9808 1018 |
10.000,00 EUR | budgetplaats: 5002000000 budgetpositie: 611 functiegebied: SDAN040301A00000 subsidie: SUB_NR fonds: intern begrotingsprogramma:500110709 budgetperiode:1300 |
4005078557 |