Met het collegebesluit van 16 maart 2000, jaarnummer 3984 en het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000, jaarnummer 619 werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, jaarnummer 11543, en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, jaarnummer 2307, werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd. De districtsbesturen zijn bevoegd voor lokale feestelijkheden.
Het district Merksem wenst met de Merksemse middenstand (Bredabaan en Sint-Franciscusplein) terug te blikken op het voorbije jaar. Het wenst in dialoog te gaan om de gevolgen van de werken in Merksem en de activiteiten die plaatsvonden te bespreken. Dit treffen zal gefaciliteerd worden in de vorm van een receptie. Bovendien zullen er ook gratis twee ledverlichte kerststerren worden uitgedeeld per handelaar.
De receptie georganiseerd door het district Merksem zal plaatsvinden op 5 december 2013.
Het programma voor deze avond:
19.00 uur: ontvangst met drankje
19.15 uur: speech en toelichting over het doel van de avond door districtsschepen Wendy Simons, gevolgd door een open gesprek met de aanwezigen
20.15 uur: receptie en netwerking
21.00 uur: afsluit
Op de receptie wordt aan elke aanwezige handelaar 2 ledverlichtte kerststerren uitgedeeld.
Voor de catering op de receptie werd prijs gevraagd. Salons de Boeck was de meest voordelige inschrijver.
Voor de ledverlichtte kerststerren werd bestelbon 4005083113 opgemaakt en goedgekeurd op het districtscollege van 28 november 2013 jaarnummer 288.
Volgens artikel 159, §1 van het Gemeentedecreet komt het budgethouderschap toe aan het college van burgemeester en schepenen, behoudens de uitzonderingen die bepaald zijn door of krachtens het Gemeentedecreet. Het college is dus de hoofdbudgethouder.
Het artikel 159 (§2, §3, §4) van het Gemeentedecreet bevat vervolgens een aantal mogelijkheden waaronder het college het budgethouderschap kan delegeren.
Het districtscollege van Merksem stelde de districtssecretaris/bestuurscoördinator aan als budgethouder (districtscollege van 19 oktober 2007, jaarnummer 3377). Dit betekent dat de districtssecretaris bestellingen op de gewone begroting onder 5.500,00 EUR (exclusief btw) kan plaatsen.
Volgens artikel 160 §1 van het Gemeentedecreet gaat de budgethouder de verbintenissen aan overeenkomstig het hem toevertrouwde budget. Hij voert, in voorkomend geval binnen de perken van de delegatie, de procedure voor opdrachten van aanneming van werken, leveringen of diensten en wijst de opdracht toe en keurt de te betalen bedragen goed overeenkomstig het aan hem toevertrouwde budget.
Artikel 26, §1, 1° a, van de wet van 15 juni 2006 bepaalt dat opdrachten gegund kunnen worden volgens de onderhandelingsprocedure, indien de goed te keuren uitgave (zonder de belasting over de toegevoegde waarde) niet hoger is dan het bedrag van 85.000,00 EUR vastgesteld bij Koninklijk Besluit van 15 juli 2011.
Het districtscollege Merksem keurt eenparig het volgende besluit goed.
Het districtscollege keurt het programma voor de receptie met de Merksemse handelaren op 5 december 2013 goed.
Het districtscollege neemt kennis van de uitgave door de bestuurscoördinator districtswerking voor de catering op de receptie.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Receptie Winkeliersvereniging De Boeck Frank |
1.147,20 EUR |
Budgetplaats: 5074500000 |
4005084606 |