Terug

2013_CBS_10801 - Gemeenschappelijk financieel platform (GFP) - bestelbons - Normale bestellingen op exploitatiebudget voor een bedrag van 5.500,00 EUR tot en met 22.000,00 EUR zonder btw per bestelbon. Lijst bestelbons. - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 25/10/2013 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Liesbeth Homans, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Marc Van Peel, schepen; Serge Muyters, waarnemend korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2013_CBS_10801 - Gemeenschappelijk financieel platform (GFP) - bestelbons - Normale bestellingen op exploitatiebudget voor een bedrag van 5.500,00 EUR tot en met 22.000,00 EUR zonder btw per bestelbon. Lijst bestelbons. - Goedkeuring 2013_CBS_10801 - Gemeenschappelijk financieel platform (GFP) - bestelbons - Normale bestellingen op exploitatiebudget voor een bedrag van 5.500,00 EUR tot en met 22.000,00 EUR zonder btw per bestelbon. Lijst bestelbons. - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 §3,4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.

Aanleiding en context

Op 21 augustus 1997 (jaarnummer 11150) gaf het college aan de centrale aankoopdienst toelating om bestellingen tussen 200.000 BEF tot 800.000 BEF op de gewone dienst en bestellingen op de buitengewone dienst onder 200.000 BEF gebundeld per wekelijkse lijst door het college te laten goedkeuren.
Op 26 januari 2011 (jaarnummer 28) keurde het managementteam goed dat de collegebesluiten met lijsten met normale bestellingen of raambestellingen op het exploitatiebudget groter dan 5.500,00 EUR en kleiner dan 22.000,00 EUR en op het investeringsbudget kleiner dan 5.500,00 EUR, met uitzondering van correctiebestellingen, voortaan door de bestellende bedrijfseenheden en diensten worden opgemaakt en ter goedkeuring aan het college worden voorgelegd.
De bedrijven en diensten van de stad zijn sturend voor het volledige proces van de opvolging en goedkeuring van de bestellingen via de contracten. Indien een bestelling via een gekend contract in GFP aanleiding geeft tot het aanmaken van een collegebesluit ter goedkeuring, zal dit ook door het bestellende bedrijf of de bestellende dienst dienen te gebeuren. Enkel wanneer een bestek moet opgemaakt worden, komt de gemeenschappelijke aankoopcentrale tussen.

Het college keurde op 2 maart 2012 (jaarnummer 2070) het subsidiecontract goed dat bepaalt dat er een subsidie wordt toegekend aan de hoofdpartner Antwerpen voor de uitvoering van het project DNA en de partnerschapsovereenkomst die de wijze van samenwerken met de andere partners bepaalt.

Argumentatie

Dienstnota “Bestellen en betalen binnen de stad” bepaalt dat voor normale bestellingen tussen 5.500,00 EUR en 22.000,00 EUR exclusief btw op het exploitatiebudget de betreffende bestelbons - met uitzondering van correctiebestellingen - op lijst mogen worden verzameld door de bedrijven of diensten. Het college keurt als budgethouder deze lijsten goed.

In het kader van het DNA-project gaat binnenkort het project 'rapporters' van start. Daarin leren jongeren zich presenteren, laat hen naar hun wijk kijken en leert hen omgaan met verschillende vormen van multimedia. Sunshine Projects vzw zal voor de technische begeleiding zorgen tijdens de workschops.

Voor deze opdracht dienen geen drie offertes opgevraagd te worden omdat het gaat over een unieke leverancier in het kader van het DNA-project. In het subsidiecontract staat vermeld dat de belangrijkste en finale doelgroep uiteraard de mensen zijn die in de achtergestelde buurten wonen, werken, ze bezoeken of er toevallig passeren. Specifiek gaat het hier over de lokale ondernemers, handelaars, KMO's en dergelijke. Ondernemers die hun zaak in een achtergestelde buurt willen opstarten en runnen. Beide groepen zijn sterke, creatieve krachten in dit project en ze werken met hun tegenhangers samen in de partnersteden om nieuwe strategieën te ontwikkelen en mee te werken aan de disseminatie van het project.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt bestelbon 4005079188 goed.

Artikel 2

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon

Sunshine Projects vzw

Lange Van Bloerstraat 75

2060 Antwerpen

NBE 0877 903 250

IBAN BE97 9796 4747 9449

 8.325,00 EUR budgetplaats:5131500000
budgetpositie:613
functiegebied:SDSL020101A00000
subsidie:INT_2_ZEE_DNA
fonds:50% INTERN / 50% SA_EXTERN
begrotingsprogramma:510160490
budgetperiode:1300
 4005079188