Binnengemeentelijke decentralisatie
Met het collegebesluit van 16 maart 2000 (jaarnummer 3984) en het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000 (jaarnummer 619) werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002 (jaarnummer 11543) en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002 (jaarnummer 230) werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd. Het districtsbestuur is bevoegd voor het lokaal cultuurbeleid.
Op 21 maart 2007, jaarnummer 377, nam de districtsraad formeel kennis van het algemeen reglement op de toelagen zoals het werd goedgekeurd door de gemeenteraad in zijn zitting van 18 december 2006, jaarnummer 2730. Alle reglementen van de stad en de districten moesten uiterlijk 1 januari 2008 aangepast worden aan het algemeen reglement op de toelagen.
Op 21 januari 2013, jaarnummer 2013_DREK_00011, keurde de districtsraad het bestuursakkoord van het district Ekeren goed. In dit bestuursakkoord staat uitdrukkelijk dat alle subsidiereglementen worden gescreend inzake transparantie, objectiviteit, billijkheid en toegankelijkheid en worden aangepast waar nodig.
Met dit besluit legt het districtscollege een subsidiereglement ter ondersteuning van Ekerse projecten voor aan de districtsraad. Dit reglement kadert binnen het bestuursakkoord en werd vertaald onder volgende doelstelling: SEK 010202 "Alle verenigingen en organisatoren worden op een gelijke en objectieve manier ondersteund op basis van één subsidiereglement".
Met dit reglement worden volgende reglementen opgeheven:
Projectsubsidies worden slechts toegekend voor zover er kredieten beschikbaar zijn in het districtsbudget. Per projectdossier kan men een toelage van maximum 5.000,00 EUR aanvragen. In de meerjarenplanning staat er vanaf 2014 elk jaar een budget van 35.000,00 EUR geraamd voor dit reglement.
Er zal advies gevraagd worden aan de verschillende adviesraden, alvorens dit reglement ter goedkeuring voor te leggen aan de districtsraad.
Het districtscollege Ekeren keurt eenparig het volgende besluit goed.
Het districtscollege legt het reglement voor ondersteuning van Ekerse projecten ter goedkeuring voor aan de districtsraad.
Het districtscollege geeft opdracht aan :
| Dienst | Opdracht |
|
EK/CS/JD |
advies vragen over dit reglement aan de jeugdraad |
|
EK/CS/CA |
advies vragen over dit reglement aan de cultuurraad |
|
EK/AS |
advies vragen aan de sportraad |
|
EK/SL/SEN |
advies aan de Ekerse 55+ adviesraad |