Terug

2013_DCBO_00293 - Gemeenschappelijk financieel platform (GFP) - Normale bestellingen op investeringsbudget voor een bedrag tot en met 5.500,00 EUR zonder btw. Lijst bestelbons. - Goedkeuring

districtscollege Borgerhout
di 22/10/2013 - 12:00 Districtshuis Borgerhout
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Marij Preneel, voorzitter districtscollege; Roger Koreman, districtsschepen; Stephanie Van Houtven, districtsschepen; Zohra Othman, districtsschepen; Luc Moerkerke, districtsschepen; Stefan Nieuwinckel, districtssecretaris

Afwezig

Davy Mahieu, plaatsvervangend districtssecretaris

Secretaris

Stefan Nieuwinckel, districtssecretaris

Voorzitter

Marij Preneel, voorzitter districtscollege
2013_DCBO_00293 - Gemeenschappelijk financieel platform (GFP) - Normale bestellingen op investeringsbudget voor een bedrag tot en met 5.500,00 EUR zonder btw. Lijst bestelbons. - Goedkeuring 2013_DCBO_00293 - Gemeenschappelijk financieel platform (GFP) - Normale bestellingen op investeringsbudget voor een bedrag tot en met 5.500,00 EUR zonder btw. Lijst bestelbons. - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 §3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.

Artikel 282, §2, 1° van het Gemeentedecreet bepaalt dat het college bevoegdheden, die door andere overheden werden opgedragen, kan overdragen aan de districtscolleges, voor zover de regel die het college deze bevoegdheid toewees, het college daartoe machtigt.

Aanleiding en context

Op 21 augustus 1997 (jaarnummer 11150) gaf het college aan de centrale aankoopdienst toelating om bestellingen tussen 200.000 BEF tot 800.000 BEF op de gewone dienst en bestellingen op de buitengewone dienst onder 200.000 BEF gebundeld per wekelijkse lijst door het college te laten goedkeuren.
Op 19 december 2008 (jaarnummer 17254) besloot het college om te starten met een samenwerking tussen stad en OCMW op het vlak van aankoop.
Op 26 januari 2011 (jaarnummer 28) keurde het managementteam goed dat de collegebesluiten met lijsten met normale bestellingen of raambestellingen op het exploitatiebudget groter dan 5.500,00 EUR en kleiner dan 22.000,00 EUR en op het investeringsbudget kleiner dan 5.500,00 EUR, met uitzondering van correctiebestellingen, voortaan door de bestellende bedrijfseenheden en diensten worden opgemaakt en ter goedkeuring aan het college worden voorgelegd.
De bedrijven en diensten van de stad zijn sturend voor het volledige proces van de opvolging en goedkeuring van de bestellingen via de contracten. Indien een bestelling via een gekend contract in GFP aanleiding geeft tot het aanmaken van een collegebesluit ter goedkeuring, zal dit ook door het bestellende bedrijf of de bestellende dienst dienen te gebeuren. Enkel wanneer een bestek moet opgemaakt worden, komt de gemeenschappelijke aankoopcentrale tussen.

Argumentatie

Dienstnota “Bestellen en betalen binnen de stad” bepaalt dat voor normale bestellingen tot en met 5.500,00 EUR exclusief btw op het investeringsbudget de betreffende bestelbons - met uitzondering van correctiebestellingen - op lijst mogen worden verzameld door de bedrijven of diensten. Het college keurt als budgethouder deze lijsten goed.

In de Verzoeningstraat wordt het voetpad opnieuw aangelegd. Daarvoor gebeurde een grondanalyse.

Besluit

Het districtscollege borgerhout beslist:

Artikel 1

Het districtscollege keurt volgende bestelbon goed:4005079519

Artikel 2

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon

grondverwerking Verzoeningstraat
GRC
Scheldedijk 30
2070 Zwijndrecht
OND nr. 0456 950 667
Rek. nr. BE86 2200 0406 5750

 

4295,85 EUR

 

budgetplaats:50325000
budgetpositie:224
functiegebied:SDBO020302A00000
subsidie: SUB_NR
fonds:Intern
begrotingsprogramma:503020200
budgetperiode:1300
 4005079519