Op 19 juli 2013 diende de Belgische Marine, Belgiëlei 117 te 2018 Antwerpen, een aanvraag in om het optreden van de Zuid-Koreaanse percussieband met taptoe en taekwondo, te organiseren op de Grote Markt op 19 september 2013.
Dit evenement wordt georganiseerd naar aanleiding van het officiële bezoek van 2 Zuid-Koreaanse schepen aan Antwerpen van 18 tot 20 september 2013. Het evenement wordt communicatief en logistiek volledig ondersteund door de stad Antwerpen. Op 18 en 19 september 2013 wordt het hoofdschip, de destroyer Roks Daejoyeong, opengesteld voor het publiek. Alle geïnteresseerden kunnen dan het schip gratis bezoeken van 12.00 uur tot 16.00 uur. Het evenement begint om 17.00 uur en eindigt om 18.30 uur.
De organisator vraagt logistieke ondersteuning en het voorzien van elektriciteit op donderdag 19 september 2013 tussen 09.00 uur en 18.30 uur. Dit is een uitzondering op het gebruiksreglement inzake feestmateriaal.
Ondernemen en stadsmarketing/evenementen en film geeft gunstig advies voor de organisatie van het evenement. Het heeft een open karakter en richt zich tot alle Antwerpenaren en bezoekers van Antwerpen. Het evenement heeft een behoorlijke uitstraling die past in het algemeen city marketing beleid van de stad Antwerpen.
Op 26 april 2010 (jaarnummer 504) keurde de gemeenteraad het nieuw gebruiksreglement goed voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen.
In toepassing van artikel 7,2 van het retributiereglement op inname van het openbaar domein voor evenementen en manifestaties van 14 december 2009 (jaarnummer 2125) worden de organisatoren vrijgesteld van retributie.
Het evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Dit collegebesluit behandelt de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf verantwoordelijk zijn voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.
Gunstig mits standaardvoorwaarden
Gunstig mits standaardvoorwaarden
Het college keurt de effectieve organisatie van het evenement van de Zuid-Koreaanse percussieband, zoals hierboven beschreven, op 19 september 2013 op de Grote Markt goed. De organisator dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.
Het college keurt goed dat een uitzondering wordt gemaakt op het gebruiksreglement van 26 april 2010 (jaarnummer 504) inzake het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen.
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
| PO/L/BOF | logistieke ondersteuning bieden volgens orderbevestiging B304278 |