Het ICON-traject Vlaamse Virtuele Gemeente (VlaVirGem) werd uitgewerkt door verschillende groepen in het kader van de oproep ICON-trajecten 2013 van iMinds vzw.
De stad Antwerpen werd door de Vlaamse ICT Organisatie (V-ICT-OR) en iMinds gevraagd om als pilootgemeente lid te worden van VlaVirGem. V-ICT-OR is de ledenorganisatie voor eenieder binnen de lokale overheid betrokken bij ICT en informatiemanagement. Het biedt een forum van IT-gerelateerde best practices die de dienstverlening van lokale besturen verbeteren. iMinds is een onafhankelijke onderzoeksinstelling die werkt in opdracht van de Vlaamse overheid.
Het project VlaVirGem heeft volgende doelstellingen:
De stad Antwerpen wil zich engageren om lid te worden van de gebruikersgroep en als pilootgemeente op regelmatige basis interageren met de projectuitvoerders en de andere leden om de tussentijdse resultaten en relevantie van de activiteiten actief op te volgen en de projectuitvoering aan te sturen.
Het project is voor de stad Antwerpen uitermate relevant. In het licht van de steeds toenemende digitalisering wil de stad Antwerpen haar dienstverlening immers grondig veranderen, zoals aangegeven in resolutie 422 van het bestuursakkoord.
Voor het opzetten van deze digitale dienstverlening en communicatie zal VlaVirGem een significante meerwaarde kunnen leveren:
Deelname aan het ICON-traject VlaVirGem vereist een intentieverklaring van de stad Antwerpen. Er wordt aan het college voorgesteld lid te worden van VlaVirGem en de intentieverklaring via collegiale brief te richten aan V-ICT-OR vzw.
Het college keurt goed dat de stad Antwerpen haar engagement verklaart om mee in te stappen in het ICON-traject Vlaamse Virtuele Gemeente.
Het college keurt de verzending goed van bijgevoegde collegiale brief.