Op 26 juli 2013 (jaarnummer 7581) keurde het college de principes en de aanpak goed om te komen tot een merk- en communicatiestrategie die Antwerpen zowel nationaal als internationaal meer op de kaart zet.
In dat collegebesluit werd opgenomen dat volgende elementen moeten geanalyseerd en geformuleerd worden om te komen tot een gedragen marketingstrategie:
Op 15 juli 2011 (jaarnummer 12066) gunde het college perceel 3 van het bestek GAC/2010/0063 veldwerk marktonderzoek, het uitvoeren van face-to-face interviews en diepte-interviews, aan TNS Dimarso uit Brussel.
Om te komen tot de opmaak van de marketingstrategie zullen er verschillende invalshoeken gehanteerd worden: deskresearch, interpretatie van bestaande onderzoeken en eigen cijfermateriaal, wetenschappelijke literatuur en interviews met stakeholders.
De stad Antwerpen wil peilen bij verschillende relevante partners en stakeholders hoe zij Antwerpen zien evolueren, wat de sterke kanten zijn, welke doelgroepen relevant zijn en hoe zij, vanuit hun rol, mee vorm kunnen geven aan de uitstraling en het imago van Antwerpen.
Om deze inbreng te bekomen worden diepte-interviews met 20 à 25 relevante stakeholders afgenomen. Hiervoor wordt een beroep gedaan op het onderzoeksbureau TNS Dimarso waarmee de stad Antwerpen een raamcontract heeft voor kwalitatief onderzoek aan de hand van diepte-interviews. De opdracht voor TNS Dimarso bestaat uit volgende onderdelen:
De stakeholders die bevraagd zullen worden komen uit volgende categorieën:
Binnen deze categorieën zullen de meest relevante organisaties worden bepaald en binnen deze organisaties zullen steeds de meest relevante personen aangesproken worden (CEO, voorzitter, hoofd marketing,…).
Stakeholder management is in dit dossier belangrijk. De stad wil later nog regelmatig beroep kunnen doen op deze stakeholders en de betrokkenheid hoog houden. Deze rol wordt vanuit de stad zelf opgenomen.
Een concreet voorstel van te bevragen partners en stakeholders en een voorstel van aanpak voor stakeholder management zullen aan de stuurgroep met vertegenwoordigers van de betrokken kabinetten ter goedkeuring worden voorgelegd.
Het college keurt de aanpak voor het verzamelen van inbreng bij stakeholders in het kader van de opmaak van de marketingstrategie voor de externe marketing goed.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| diepte-interviews stakeholders voor marketingstrategie externe marketing via bestek 2010/0063 met TNS Dimarso François Rigasquare 30 1030 Brussel ondernemingsnummer: 0405 830 182 rekeningnummer: BE35 2100 9156 6537 |
35.000,46 EUR | budgetplaats:5181000000 budgetpositie: 613 functiegebied:SDMC020302A00000 subsidie: SUB_NR fonds: intern begrotingsprogramma:510260119 budgetperiode: 1300 |
4005075278 |