Terug

2013_CBS_08901 - Musea en Erfgoed Antwerpen. Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience - Sluiting leeszaal op vrijdag 20 september 2013. Werkbezoek - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 06/09/2013 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Liesbeth Homans, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, waarnemend korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2013_CBS_08901 - Musea en Erfgoed Antwerpen. Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience - Sluiting leeszaal op vrijdag 20 september 2013. Werkbezoek - Goedkeuring 2013_CBS_08901 - Musea en Erfgoed Antwerpen. Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience - Sluiting leeszaal op vrijdag 20 september 2013. Werkbezoek - Goedkeuring

Motivering

Algemene financiƫle opmerkingen

De financiële gevolgen worden verrekend door de vzw Musea en Erfgoed Antwerpen.

Aanleiding en context

Sinds 2001 sluit de Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience jaarlijks één dag de leeszaal in het kader van een teambuildings- en vormingsinitiatief voor alle medewerkers. Deze gezamenlijke uitstap biedt de mogelijkheid om de voorbije maanden te evalueren, de activiteiten van de volgende periode toe te lichten en elkaar beter te leren kennen.

Voor 2013 plant de Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience voor het personeel een werkbezoek aan de stad Mechelen op vrijdag 20 september 2013. In de voormiddag wordt het Museum Kazerne Dossin bezocht met een gids. Nadien volgt een stadswandeling met quiz door het centrum van Mechelen.

Gevolg van deze teambuildingsactiviteit is dat de leeszaal van de Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience op vrijdag 20 september 2013 gesloten is van 9.00 uur tot 17.00 uur. De sluitingsdag wordt tijdig aangekondigd.

Argumentatie

De Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience is een bewaarbibliotheek met een uitgesproken publiek karakter. Meer dan de helft van het personeel werkt front office: de medewerkers van onthaal, magazijn en leeszaal brengen de informatie tot bij de bezoeker en staan voor het grootste deel van hun werktijd volledig ten dienste van het publiek. Daarnaast is er nog een kleinere back office, die op avond- en weekenddiensten eveneens in de publieksdienst wordt ingezet. Door deze werking en de zeer ruime openingsuren gedurende het hele jaar is er nooit mogelijkheid tot gezamelijk teamoverleg en blijven de contacten tussen het personeel onderling eerder beperkt.

De jaarlijkse teambuilding wil aan die nood tot contact, samenwerking en draagvlak bijdragen. De organisatie van de teambuilding is hierop gericht.

Beleidsdoelstellingen

Toegankelijk maken van cultureel erfgoed, musea en monumenten voor een groot en divers publiek - bewoners en bezoekers -
Een aantrekkelijk en maatschappelijk getoetst aanbod, de geschikte omkadering en een prijsbeleid voor de stedelijke musea en andere erfgoedinstellingen uitwerken
Uitbaten van het netwerk van Antwerpse musea

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de sluiting van de leeszaal van de Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience goed op vrijdag 20 september 2013. Dit voor een teambuildingsactiviteit van het personeel. Deze vindt plaats in Mechelen, met een rondleiding in het Museum Kazerne Dossin.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen voor de stad of het OCMW.