Daarbij krijgt de voorgenoemde organisator vrijstelling van het betalen van waarborgen.
Het college keurde op 12 september 2008 (jaarnummer 11028) de organisatie van de eerste openluchtfuif goed. Onder de noemer ‘Antwerp Open Air’ werd deze stedelijke openluchtfuif georganiseerd voor een zo divers mogelijk publiek van jongeren (laagdrempelig, verschillende muziekgenres en met een goed bereikbaar openluchtterrein). Vzw Jeugdinfra maakte hiervoor een samenwerkingsovereenkomst op met het jongerencompetentiecentrum Zappa (deelorganisatie van vzw Kavka), vzw Magic Places (van de spiegeltent 'Magiq') en de evenementenorganisatie Boa vzw.
Het college keurde op vrijdag 26 juni 2009 (jaarnummer 8570) de organisatie van de tweede stedelijke openluchtfuif goed voor een bedrag van 10.000,00 EUR.
Op vrijdag 16 juli 2010 (jaarnummer 8981) keurde het college de organisatie van de derde stedelijke openluchtfuif van 2010 goed voor een bedrag van 10.000,00 EUR.
Op vrijdag 19 augustus 2011 (jaarnummer 12782) keurde het college de organisatie van de vierde stedelijke openluchtfuif van 2011 goed voor een bedrag van 10.000,00 EUR.
Op 25 mei 2012 (jaarnummer 05319) keurde het college de organisatie van de vijfde editie van ‘Antwerp Open Air’ goed voor een bedrag van 10.000,00 EUR.
Voor de editie 2013 zijn vier podia voorzien:
1. een hoofdpodium waar enkele hoofdacts en gevestigde dj’s uit Antwerpen van het genre techno, tech house en minimal optreden;
2. in de spiegeltent van vzw Magic Places zullen gevestigde dj’s uit Antwerpen van het genre hip hop, wereldmuziek en hardcore optreden;
3. het derde podium zal bestaan uit een programmatie van enkele gevestigde waarden uit Antwerpen en jonge beginnende dj's die uit een dj contest worden geselecteerd;
4. het vierde podium zal voornamelijk bestaan uit enkele internationale acts en gevestigde waarden uit de reggae, dub en drum & bass genre.
Het einde wordt voorzien om 05.00 uur. De toegang is gratis en er zal ten opzichte van de vorige jaren gevraagd worden aan de bezoekers om 5 drankjetons aan te kopen. Deze keuze wordt gemaakt om ervoor te zorgen dat er een betere publiekscontrole mogelijk is zodat de veiligheid beter kan worden gegarandeerd.
Veiligheidsaspecten
De veiligheidsaspecten van de ‘Antwerp Open Air’ zullen besproken worden met alle betrokken stadsdiensten. De gemaakte afspraken en de neerslag hiervan zullen in een volgend college door de bedrijfseenheid marketing & communicatie worden geagendeerd. De voornoemde organisatoren nemen ook zelf maatregelen om het project veilig te laten verlopen en van overlast te vrijwaren. De vzw Furthur is verantwoordelijk voor het bekomen van alle nodige vergunningen en adviezen die nodig zijn om het evenement te organiseren en voor het bekomen van een schriftelijke en voorafgaande toestemming cfr. artikel 85 §1 van de politiecodex. Vzw Furthur zal hiervoor de nodige stapen voor een evenementsaanvraag doorlopen cfr het collegebesluit van 27 januari 2012 (jaarnummer 765).
De organisatoren voorzien een geluidsmeter conform de nieuwe wetgeving en er zullen gratis oordopjes worden voorzien. De speakers zullen grotendeels richting de haven worden geïnstalleerd zodat Linkeroever minimale geluidsoverlast zal ondervinden
In het jeugdbeleidsplan 2011-2013 dat werd goedgekeurd op de gemeenteraad van 25 oktober 2010 (jaarnummer 1444) staat de volgende actie vermeld: de jeugddienst ijvert voor voldoende openluchtfestival- en evenementenruimte voor jongeren in de stad (actie 202).
De gemeenteraad keurt bij monde van de fractievoorzitters volgend besluit goed.
Stemden ja: N-VA, sp.a, CD&V, PVDA+, Groen en Open VLD
Hebben zich onthouden: Vlaams Belang
De gemeenteraad keurt de betoelagingsovereenkomst 'Antwerp Open Air 2013' met Furthur vzw goed.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Furthur vzw BE97 0016 2397 8949
|
9.945,00 EUR
|
budgetplaats:5116520000
|
4505022668
|