Derving van inkomsten voor het auditorium en de zuilenzaal ten laste van de bedrijfseenheid patrimoniumonderhoud bedraagt 1.100,00 euro.
De zaalretributie voor gebruik zuilenzaal op de volgende ochtend 11 oktober 2013 bedraagt 100,00 euro.
De personeelskost is reglementair niet vrijgesteld en blijft ten laste van de gebruiker (25,00 euro per uur - personeelspool nevenactiviteiten). Er worden twee personeelsleden voorzien (25,00 euro per uur * zes uur = 150,00 euro). Hiervoor wordt na de activiteit de intracompanybon klaargemaakt door de dienst patrimoniumonderhoud/financiële cel.
Op 18 april 2008 (jaarnummer 4660) keurde het college het plan van aanpak aangaande de opvolging van stadsdagen goed.
Op 5 december 2008 (jaarnummer 15717) keurde het college de inventaris en procedure voor aanvragen van stadsdagen goed.
Ruimtevraag
| Aanvrager | Stadslab2050 |
| Datum stadsdag | 10 oktober 2013 |
| Locatie stadsdag | Felixpakhuis - Markt/salon |
| Motivatie |
Terbeschikkingstelling ter ondersteuning van een eerste ontmoeting georganiseerd omtrent het thema 'vergroenen van de stad'. |
De stadsdag is een gebruiksrecht voor het stadsbestuur om gedurende een dag te beschikken over patrimonium dat in concessie of beheer werd gegeven.
Stadsdagen vormen een inherent deel van bepaalde overeenkomsten. Zij kunnen dus als een voordeel of een inkomst van de stad beschouwd worden. Daarom moeten de aanvragen voor het gebruik van stadsdagen met een gemotiveerde beslissing aan het college worden voorgelegd, dat oordeelt over de opportuniteit van de aanvraag.
De organisatie van deze dag is in handen van Stadslab2050, dat getrokken wordt door een secretariaat bestaande uit de diensten stadsontwikkeling/energie en milieu Antwerpen, actieve stad/werk en economie, de bedrijfseenheden samen leven en marketing & communicatie en het Gemeentelijk Havenbedrijf Antwerpen - in samenwerking met partners uit de stedelijke gemeenschap (bedrijven, burgers/middenveld, kennisinstellingen, ...).
De doelgroep zijn die mensen of organisaties uit de stadsgemeenschap die met duurzame acties of experimenten bezig zijn rond het thema ‘vergroenen van de stad’. Dit kunnen bedrijven zijn (zoals het Gemeentelijk Havenbedrijf Antwerpen), maar ook initiatieven rond stadslandbouw, onderzoekers, burgers, … Men verwacht die dag maximaal honderdvijftig mensen.
De gewenste gebruiksdatum is 10 oktober 2013 voor de Felix Markt. Het auditorium wenst men te gebruiken van 18.00 uur tot 22.00 uur. De zuilenzaal de ganse namiddag en de volgende ochtend (11 oktober 2013) van 8.00 uur tot 10.00 uur.
Het retributiereglement voorziet in de mogelijkheid om maandelijks een dagdeel (twaalf per jaar) vrij te stellen onder de vorm van eigen dagdelen. In 2013 zijn nu nog twee eigen dagdelen in het archiefgedeelte van Felixarchief beschikbaar. En er zijn nog zeven stadsdagen in het concessiegedeelte beschikbaar.
Naast de ruimten bij bvba Felixpakhuis worden ook ruimtes in het Felixarchief gevraagd: de zuilenzaal en het auditorium. Hiervoor worden meer dan twee gratis eigen dagdelen gevraagd. Er zijn nog slechts twee gratis eigen dagdelen beschikbaar in 2013. Er wordt voorgesteld om deze laatste twee eigen dagdelen in te zetten voor het jaar 2013. Het resterend saldo wordt aangerekend aan de aanvrager.
De aanvrager ging op 15 juli 2013 akkoord met de offerte.
Het college keurt de aanvraag van Stadslab2050 voor het gebruik van een stadsdag bij bvba Felixpakhuis en twee gratis eigen dagdelen in het Felixarchief op 10 oktober 2013 goed.
Het college neemt kennis van het saldo van eigen dagdelen en stadsdagen:
De financieel beheerder regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Derving van inkomsten |
1.100,00 euro |
Budgetplaats: 5194000000 |
|
|
Terbeschikkingstelling ten laste van gebruiker (stadsontwikkeling) |
100,00 euro |
Budgetplaats: 5194000000 |
|
|
Personeelskosten ten laste van gebruiker (stadsontwikkeling) |
150,00 euro |
Budgetplaats: 5194000000 |