Hoofdstuk 6.7 van Vlarem titel II bepaalt dat van het maximale geluidsniveau kan worden afgeweken wanneer een muziekactiviteit voorafgaand is aangevraagd en het college de muziekactiviteit toelaat. Het college kan beperkende maatregelen opleggen.
Aanvrager: Nox Invest nv - Noorderlaan 29 - 2030 Antwerpen. De aanvraag omvat “NOXX² on the street” op 14 september 2013 van 17.00 uur tot 06.00 uur aan de Noorderlaan 29, het Straatsburgdok-Noordkaai 3a-3b en in de Kotterstraat 1-3 te 2030 Antwerpen.
Het college beslist op basis van de argumentatie zoals voorgesteld door de dienst milieuvergunningen:
Uit de aanvraag kan worden opgemaakt dat de initiatiefnemer het event zowel binnen als buiten wenst te laten doorgaan. Het gaat dus niet over een “buitenevent” met daarna een after-party binnen. Noxx is evenwel een vergunningsplichtige inrichting die beschikt over een milieuvergunning klasse 2 (toegestaan aan Nox Invest op 4 maart 2011). De exploitant dient steeds aan alle vergunningsvoorwaarden te voldoen.
Zo mogen er maximum 2 174 personen in de inrichting aanwezig zijn en moet de exploitatie steeds gebeuren met gesloten ramen en deuren, hoe de exploitant denkt deze voorwaarden te respecteren bij een “gemengd” gebruik is onduidelijk.
Met betrekking tot mogelijke geluidsoverlast is de ligging en de grondige akoestische isolatie van het gebouw een evident pluspunt. Door echter een gemengd binnen- en buitenevent op te zetten vervalt dit voordeel en is de kans op overlast reëel.
Daarom is het vanuit milieutechnisch oogpunt aangewezen het maximaal toegelaten geluidsniveau te beperken, zo ook de duurtijd.
Vlarem titel II stelt het maximaal geluidsniveau voortgebracht door muziek vast in een tent, in openlucht of in een andere openbare inrichting dan een openbare inrichting als vermeld in rubriek 32.1 of 32.2 van de Vlarem-indelingslijst en op private inrichtingen.
Het college beslist de geluidsnormen, zoals geformuleerd in de argumentatie, goed te keuren aan Nox Invest nv, Noorderlaan 29, 2030 Antwerpen, voor het organiseren van het evenement “NOXX² on the street”. Het muziekconcert gaat door op 14 september 2013 van 17.00 uur tot 24.00 uur aan de Noorderlaan 29, het Straatsburgdok-Noordkaai 3a-3b en in de Kotterstraat 1-3 te 2030 Antwerpen.
Het college wijst erop dat wanneer het evenement wordt toegelaten, de exploitant de volgende voorwaarden dient na te leven:
De muziekactiviteiten buiten worden toegestaan tot middernacht aan volgende voorwaarden (het binnengebeuren valt onder de Vlaremregelgeving en de voorwaarden verbonden aan de toegekende milieuvergunning):
1° De meet- en registratieapparatuur voldoet aan de eisen gesteld voor klasse 2- meetinstrumenten in de NBN-normen (NBN EN 60651 1996 of recenter).
2° De meet- en registratieapparatuur moet zo geïnstalleerd worden dat die niet kan worden gemanipuleerd door derden. Dit geldt ook voor de meetmicrofoon.
3° De meetmicrofoon van de meet- en registratieapparatuur moet zo geïnstalleerd worden dat hij niet afgeschermd wordt voor het geluid waaraan bezoekers worden blootgesteld.
4° De meet- en registratieapparatuur moet zo uitgerust zijn dat gedurende de volledige activiteit kan gemeten worden.
5° De meet- en registratieapparatuur kan te allen tijde gecontroleerd worden door de toezichthoudende overheid. Let wel: de verplichting tot het meten van het geluidsniveau geldt niet als door de exploitant een geluidsbegrenzer gebruikt wordt die zo is afgesteld dat de toegestane norm gerespecteerd wordt. De geluidsbegrenzer moet voldoen aan de vereisten inzake meet- en registratieapparatuur zoals hiervoor vermeld.